Więcej mieszkań w Siewierzu Jeziornej

Chmielowskie, spółka z portfela inwestycyjnego giełdowej spółki Alta, ma przedwstępną umowę sprzedaży działek dotyczącą sprzedaży nieruchomości o powierzchni 4 ha w Siewierzu Jeziornej. Nabywcą jest ogólnopolski deweloper Murapol, który w Siewierzu planuje budowę kolejnych budynków mieszkalnych o łącznej powierzchni ok. 16 tys. mkw.

Autor: HouseMarket.pl 08 maja 2017 09:27

To kolejna umowa z tym deweloperem dotycząca terenów w Siewierzu. Podpisanie tej umowy oznacza, że ponad 70 proc. z 40 ha uwzględnionych w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego Siewierza Jeziornej jest już sprzedane lub objęte wstępnymi umowami sprzedaży na rzecz deweloperów.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Plany Murapola dotyczące Siewierza Jeziornej, potwierdzone najnowszą umową, są dowodem na to, że rozwój zrównoważonej dzielnicy nabiera rozpędu. Tworzymy w Siewierzu dobre warunki dla deweloperów, którzy mogą szybko i bez przeszkód realizować swoje inwestycje. Murapol zrealizował już w Siewierzu jedną inwestycję, niemal wszystkie mieszkania w wielorodzinnym budynku znalazły już nabywców. Jednocześnie przymierza się do budowy kolejnych 4 kamienic, których budowa może rozpocząć się już w połowie bieżącego roku – mówi Robert Jacek Moritz, prezes Alty.

Pierwsza inwestycja Murapolu w Siewierzu jeziornej obejmująca 52 mieszkania została ukończona w listopadzie 2016 r. Wraz z ukończoną już kamienicą i pozostałymi umowami inwestycje Murapola mogą sięgnąć 46 tys. mkw., co może przełożyć się na blisko 1 tys. mieszkań. Murapol potwierdza ponadto zainteresowanie możliwymi dodatkowymi zakupami terenów w Siewierzu Jeziornej, nie objętych wcześniejszymi opcjami zakupu.

Na terenie Siewierza Jeziornej działa pięciu deweloperów. W dzielnicy zbudowano dotychczas 24 budynki, kolejnych 16 jest w budowie. Miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego objęte jest ok. 44 ha terenu w ramach ok. 120 ha projektu Siewierz Jeziorna. Ponad 70 proc. obszaru uwzględnionego w planie zagospodarowania objęte jest już wstępnymi umowami sprzedaży na rzecz deweloperów.

Spółka Chmielowskie, realizująca projekt budowy zrównoważonej dzielnicy, wystąpiła już do lokalnych władz o rozszerzenie terenu zawartego w miejscowym planie o kolejne blisko 19 ha gruntów, co umożliwi dalszy rozwój Siewierza Jeziornej.

- W miarę jak postępuje przygotowanie terenów pod zabudowę zyskujemy coraz więcej nieruchomości gotowych do sprzedaży deweloperom. Kolejne transakcje przybliżają moment, kiedy spółka Chmielowskie stanie się źródłem strumienia pieniężnego, z którego korzystać będą akcjonariusze Alty w postaci dywidendy. Taki jest strategiczny cel na najbliższe lata – dodaje Robert Jacek Moritz.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych