Wikana ma kredyt na budowę kolejnego etapu Sky House

Giełdowy deweloper podpisał z mBankiem Hipotecznym w Warszawie umowę kredytową na realizację inwestycji Sky House B4 w Lublinie.

Autor: HouseMarket.pl 21 kwietnia 2017 13:43

Kredyt w wysokości 11,3 mln zł sfinansuje najnowszy etap bestsellerowego projektu, w ramach którego zostaną wybudowane trzy budynki z 70 lokalami.

– Podpisanie umowy kredytowej to realizacja naszych zapowiedzi. Jednym z filarów strategii grupy jest optymalizacja struktury zadłużenia poprzez zmniejszanie udziału obligacji na rzecz kredytów. To również szansa na tańsze finansowanie działalności operacyjnej w przyszłości – podkreśla Robert Pydzik, prezes Wikany.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W 2016 r. lubelska spółka podpisała umowy kredytowe z: mBankiem Hipotecznym, RAIFFEISEN Bank Polska oraz Nadsańskim Bankiem Spółdzielczym na łączną kwotę ponad 30 mln zł.

Sky House w Lublinie to jedna z najbardziej popularnych inwestycji w portfelu Wikany. – Postanowiliśmy kontynuować ten projekt i stworzyć w rejonie ul. Jana Pawła II atrakcyjne osiedle, które przyciągnie klientów wysokim standardem oraz nowoczesną architekturą. Mocno wierzymy, że obecny etap inwestycji Sky House powtórzy sukces poprzednich – mówi Robert Pydzik.

Sprzedaż mieszkań w ramach etapu B4 inwestycji Sky House ruszy jeszcze w kwietniu. Do tej pory giełdowy deweloper postawił i oddał do użytku w ramach projektu trzy budynki (B1, B2 i B3).

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych