Wikana: Możemy zakończyć rok z dwucyfrowym wzrostem

Wikana zakończyła 2020 r. z 71,8 mln zł przychodów, zwiększając zysk operacyjny o 61 proc., do 10,6 mln zł, oraz zysk netto o 477 proc., do 5,1 mln zł. O wzroście zysków Grupy przesądziły m.in. wyższe marże segmentu deweloperskiego oraz dyscyplina kosztowa.

Autor: Housemarket.pl 23 kwietnia 2021 15:55

Segment deweloperski Grupy zakończył kwartał z 60,9 mln zł przychodów od odbiorców zewnętrznych, wypracowując 9,8 mln zł zysku operacyjnego oraz 5,5 mln zł zysku netto. Marża segmentu wzrosła w 2020 r. o 2,2 pkt proc., do 19,9 proc., m.in. dzięki rozpoznaniu w wynikach sprzedaży blisko 90 lokali z etapu B inwestycji Osiedle Marina w Lublinie. Łącznie w 2020 r. Grupa przekazała nabywcom 213 lokale mieszkalne i usługowe (229 rok wcześniej).

- 2020 r. rok był dla Grupy Wikana ze względu na pandemię, rokiem wymagającym, ale w ostatecznym rozrachunku udanym, co potwierdzają ubiegłoroczne wyniki finansowe. Zakończyliśmy rok ze wzmocnionym bilansem, mocną pozycją finansową oraz atrakcyjnym portfelem projektów deweloperskich, pozwalającym na wybudowanie w perspektywie najbliższych 5 lat blisko 2,2 tys. lokali mieszkalnych i usługowych z łącznie 110 tys. mkw. powierzchni użytkowej. W 2021 r. chcemy wprowadzić do oferty blisko 700 lokali w ośmiu projektach w Lublinie, Świdniku, Tarnobrzegu i Zamościu, z łącznie blisko 36 tys. mkw. powierzchni użytkowej – komentuje Piotr Kwaśniewski, prezes Wikana.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Prezes giełdowej spółki podkreśla, że 2021 r. powinien być kolejnym udanym okresem w historii Grupy Wikana, również pod względem osiągniętych wyników finansowych.

- Nowy rok rozpoczęliśmy z ponad 250 sprzedanymi, a nieprzekazanymi lokalami o wartości niemal 96 mln zł, z których ponad połowa już w I kwartale br. została przekazana klientom. Mamy potencjał, by 2021 rok zakończyć z dwucyfrowym wzrostem liczby przekazanych lokali i atrakcyjnym wzrostem sprzedaży – ocenia Piotr Kwaśniewski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych