Wikana z dofinansowaniem kolejnego etapu Osiedla Marina

Giełdowy deweloper podpisał z mBank Hipoteczny umowę kredytową na sfinansowanie realizacji kolejnego etapu Osiedla Marina w Lublinie, jednej z flagowych inwestycji Wikany.

Autor: HouseMarket.pl 23 września 2016 09:00

Kredyt w wysokości 17,6 mln zł sfinansuje budowę kolejnych budynków (A4 i A5) tej inwestycji, w ramach których powstaje 108 mieszkań i lokali użytkowych. Ich budowa zostanie zakończona w czwartym kwartale 2017 r.

Osiedle Marina to jeden z najlepiej sprzedających się projektów z oferty Wikany. Dotychczas deweloper zakończył budowę 3 budynków, w ramach których powstało 144 mieszkań i 9 lokali usługowych. W ramach całego kompleksu powstać ma 12 budynków mieszkalnych z 449 mieszkaniami oraz lokalami użytkowymi.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Bardzo dobra koniunktura na rynkach miast, w których Wikana jest obecna, zachęca nas do uruchamiania kolejnych projektów mieszkaniowych. Mamy nadzieję, że istotna liczba inwestycji planowanych do uruchomienia będzie współfinansowana właśnie kredytami bankowymi – komentuje Robert Pydzik, prezes spółki.

W I półroczu 2016 r. Wikana sprzedała umowami deweloperskimi i przedwstępnymi 99 lokali, a umowami przenoszącymi własność - 75 lokali. Dla porównania - w I półroczu 2015 r. grupa zawarła 97 umów deweloperskich i 67 umów przenoszących własność lokali.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych