Wikana z najlepszym kwartalnym wynikiem od dekady

Wikana w III kwartale zawarła 94 umowy lokali mieszkalnych i usługowych, blisko trzykrotnie więcej niż przed rokiem. Jest to najwyższy kwartalny wynik sprzedaży Grupy od blisko dekady. Od początku roku Grupa Wikana podpisała 239 umów sprzedaży, wobec 111 r. w analogicznym okresie 2020 r.

Autor: PropertyNews.pl 08 października 2021 10:15

W ostatni kwartał 2021 r. Grupa WIKANA wkroczyła z ofertą 480 lokali w projektach w Lublinie, Rzeszowie, Przemyślu, Świdniku, Tarnobrzegu i Zamościu.

Jak wskazuje Piotr Kwaśniewski, prezes giełdowej spółki, systematycznie wzbogacanie oferty w połączeniu z bardzo dobrą koniunkturą rynkową owocują dynamicznymi wzrostami sprzedaży.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– Zwiększamy sprzedaż nie tylko w porównaniu do analogicznego okresu minionego roku, ale również kwartał do kwartału. Miniony okres, pomimo sezonu wakacyjnego, zakończyliśmy z najwyższym od  blisko 10 lat wolumenem sprzedaży i z jedną z najwyższych w historii wartością zawartych umów w kwartale. Starannie przygotowywany w minionych latach bank ziemi pozwala nam dziś elastycznie reagować na rosnący popyt i uzupełniać ofertę o nowe, atrakcyjne projekty. Jesteśmy deweloperem specjalizującym się w projektach realizowanych w miastach spoza „wielkiej szóstki”, rynki mieszkaniowe których również dynamicznie się rozwijają. Mamy w planach rozszerzenie działalności na rynki kolejnych miast, również poza województwami lubelskim i podkarpackim, w których jesteśmy dziś obecni. W minionym kwartale kupiliśmy działkę pod projekt mieszkaniowy w Radomiu, aktywnie pracujemy nad pozyskaniem działek w kilku innych atrakcyjnych lokalizacjach. Mamy potencjał, by również w kolejnych latach zwiększać skalę naszej działalności i generować jeszcze atrakcyjniejsze wyniki finansowe – komentuje Piotr Kwaśniewski, prezes WIKANA S.A.

Od początku roku Grupa WIKANA przekazała nabywcom 270 lokali, wobec 172 lokali rok wcześniej. W III kwartale br. przekazano nabywcom 38 lokali (59 przed rokiem).

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych