Wirtualny spacer przed kupnem mieszkania. Nexity wdraża technologię AVR w sprzedaży

Nexity wprowadza mobilną aplikację NexityVR, która umożliwia unikalną wirtualną wizytę w powstających inwestycjach i ułatwia wybór wymarzonego mieszkania. Na początek aplikacja dostępna jest dla warszawskiego osiedla Lifetown – dla budynku Blue.

Autor: housemarket.pl 03 lipca 2020 13:14

Nexity to pierwszy deweloper, który wdrożył technologię Qupto by SenseVR. To intuicyjna, wielofunkcyjna platforma wspierająca sprzedaż dla branży nieruchomości. Aplikacja umożliwia spacer po osiedlu i każdym z jego mieszkań w skali 1:1, dzięki zastosowaniu innowacyjnego trybu AVR (rozszerzonej wirtualnej rzeczywistości) oraz na wiele więcej wyjątkowych doświadczeń 3D/360. 

Po określeniu wymaganej powierzchni, liczby pokoi oraz piętra, użytkownik uzyskuje informację o dostępnych mieszkaniach spełniających te kryteria, ich lokalizację oraz plany każdego z nich - wszystko na wyszukiwarce 3D. Po kliknięciu, dostępne są dodatkowe informacje i wizualizacje, takie jak panoramiczny widok z okna, wirtualny spacer 3D, czy unikalny spacer AVR. Wybrane mieszkania można oznaczyć jako ulubione, by w łatwy sposób wrócić do nich w późniejszym czasie lub dodać notatki. Dodatkowo dzięki funkcjonalności Shopping Partner użytkownicy  mogą połączyć swoje aplikacje i wspólnie szukać mieszkania. Bezpośrednio z aplikacji można wysłać także zapytanie o cenę danego mieszkania.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Najważniejszą zaletą i atrakcją NexityVR jest możliwość spaceru po „terenie” inwestycji oraz mieszkań, dostępna w dwóch opcjach – Spaceru 3D oraz Spaceru AVR.

W ramach pełnego detali Spaceru 3D, dla danego osiedla oraz każdego mieszkania dostępne jest kilkanaście lokalizacji, z których użytkownik może rozejrzeć się wokół. Po wybraniu punktu, można dowolnie obracać się, przybliżać i oddalać, przeskakiwać na kolejne punkty. Ta funkcja daje ogólny pogląd na przestrzeń podwórka i mieszkań.

Jedno kliknięcie wystarcza, by na ekranie telefonu pojawiła się wizualizacja w skali 1:1, po której w ramach Spaceru AVR (wirtualnej rozszerzonej rzeczywistości) możemy przemieszczać się niemal zupełnie dowolnie. Możemy nawet wyjść na balkon i podziwiać widok 3D podwórka. Co istotne, nie potrzebujemy do tego specjalistycznych okularów AR/VR, ani żadnego innego sprzętu – wystarczy zwykły smartfon. Każdy krok, który stawiamy w rzeczywistości, przesuwa obraz na ekranie telefonu o analogiczną odległość. Pozwala to na przykład na określenie dystansu między wyjściem z klatki a placem zabaw albo zmierzenie odległości dzielącej kuchnię i salon.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych