Wojciech Duda, Duda Development: Szykujemy się do nowej inwestycji w PoznaniuMarta Rogacewicz - 29 września 2020 09:26


Wojciech Duda, wiceprezes Duda Development, opowiada o zmianach w preferencjach klientów, które przyniosła pandemia oraz planach dewelopera na najbliższe miesiące.

Czy są Państwo zadowoleni z wyników sprzedaży w III kwartale? Czy po lockdownie klienci wrócili do biur sprzedaży?

Duda Development nigdy nie spoczywa na laurach – jesteśmy zdania, że zawsze możemy coś zrobić lepiej, dać z siebie więcej. Niemniej jednak cieszymy się, że mimo trudnej sytuacji pandemicznej udało nam się uzyskać dobre wyniki sprzedaży. Dla nas to sygnał, że nasi klienci nam ufają i widzą w nas pewnego partnera w niepewnych czasach. W biurach sprzedaży ruch jest mniejszy niż kiedyś, ale wynika to z tego, że dla bezpieczeństwa klientów oraz zespołu wprowadziliśmy nowe rozwiązania, np. możliwość kontaktu zdalnego, na różnych etapach procesu zakupu.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czy COVID-19 wpłynął na plany Duda Development odnośnie rozpoczęcia nowych inwestycji?

Mądrzejsi o nowe doświadczenia, jesteśmy jeszcze bardziej niż zwykle ostrożni w planowaniu przyszłości: jednakowoż zaplanowane przed rozpoczęciem epidemii projekty inwestycyjne postępują zgodnie z harmonogramem i zakładamy, że tak będzie aż do ich zakończenia. Już w tej chwili mogę zdradzić, że w przyszłym roku trafi na rynek kolejna nasza mieszkaniowa inwestycja w Poznaniu, do której intensywnie się przygotowujemy.

Czy widzą Państwo zmianę preferencji klientów i jeśli tak czy utrzymają się one na dłużej?

Doświadczenie kwarantanny bardziej niż cokolwiek innego sprawia, że doceniamy wartość własnego, wygodnego mieszkania. Spodziewamy się, że gdy sytuacja gospodarcza wróci do normy, zainteresowanie zakupem własnego lokum będzie wyższe niż przed wybuchem epidemii. Tymczasem nasi klienci zaczęli większą niż do tej pory uwagę zwracać na lokale z ogródkami lub balkonami: czyli własną przestrzeń na świeżym powietrzu. Można się spodziewać, że taki trend utrzyma się jeszcze przez jakiś czas..