Zbigniew Juroszek, Atal: Nie bierzemy udziału w wyścigu o drogie działki

Zbigniew Juroszek, prezes spółki Atal, mówi o obecnym dostępie do gruntów, budowaniu banku ziemi i jakich nieruchomości obecnie szuka deweloper.

Autor: Housemarket.pl 21 maja 2021 12:15

Deficyt gruntów w dobrych lokalizacjach to obecnie powszechna trudność, z którą mierzą się wszyscy inwestorzy. Z roku na rok zasób działek pod budownictwo mieszkaniowe w aglomeracjach będzie malał, co jest zupełnie naturalnym zjawiskiem na dojrzałych rynkach. Zakup atrakcyjnych gruntów stanowi wyzwanie. ATAL jest w o tyle dobrej sytuacji, że nie mamy problemu z brakami gruntów, co zawdzięczamy dużym zakupom z lat 2017-2018. Bank ziemi w posiadaniu spółki obejmuje ponad milion mkw. PUM, co w pełni zabezpiecza nasze plany inwestycyjne na najbliższe lata. Sytuacja nie zmusza nas do brania udziału w wyścigu o drogie działki.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotne dla przyszłego rozwoju spółki jest rozsądne zaangażowanie w procesy zakupowe i przemyślane uzupełnianie banku ziemi. Dlatego stale analizujemy sytuację i poszukujemy atrakcyjnych działek pod przyszłe inwestycje we wszystkich siedmiu aglomeracjach. To pozwala nam na utrzymanie atrakcyjnej i konkurencyjnej oferty. Nasze podejście do zakupu działek nie zmieniło się na przestrzeni lat.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jesteśmy elastyczni w tym względzie, nie mamy z góry założonego planu. Jeżeli pojawi się atrakcyjny grunt w dobrej cenie, decydujemy się na jego zakup. Poszukujemy przede wszystkim działek objętych planami zagospodarowania przestrzennego, które pozwalają na wybudowanie wieloetapowych osiedli. Nie wykluczamy jednak lokalizacji, gdzie konieczna jest rewitalizacja terenów poprzemysłowych czy działek, które są obarczone trudnościami formalnymi w związku z budową niezbędnej infrastruktury.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych