Zmiany w zarządzie Profbud

1 czerwca 2021 roku nastąpiły zmiany strukturalne w Profbud. Nowymi członkami zarządu zostali Anna Skotnicka-Ryś oraz Tomasz Kozak. Do Rady Nadzorczej dołączyli z kolei Paweł Motyl oraz Jan Wszołek.

Autor: housemarket.pl 07 czerwca 2021 12:56

Zmiany na szczeblu zarządczym

Wraz z końcem maja br. nastąpiło rozszerzenie składu Zarządu w spółkach operacyjnych grupy Profbud i powołanie do nich nowych członków. Od 1 czerwca 2021 r. funkcję członków zarządu objęli Anna Skotnicka-Ryś, dotychczas prokurent i dyrektor działu handlowego oraz Tomasz Kozak, dotąd przewodniczący rady nadzorczej oraz radca prawny w grupie.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Anna Skotnicka-Ryś związana jest z firmą Profbud od 2017 roku. W przedsiębiorstwie odpowiada za dział sprzedaży, dział marketingu oraz dział wsparcia sprzedaży. W ramach swojej funkcji w zarządzie będzie m.in. odpowiedzialna za rozwój działu handlowego grupy. Wcześniejsze doświadczenie zdobywała w Eurobank oraz Getin Noble Bank. Absolwentka Wyższej Szkoły Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie oraz Akademii Polonijnej w Częstochowie na kierunkach „Finanse i Bankowość”, „Administracja”. Uczestniczka licznych programów szkoleniowych związanych z zarządzaniem strategicznym oraz przywództwem m.in. ICAN Institute.

Tomasz Kozak również związany jest z grupą od 2017 roku i do tej pory pełnił stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej oraz radcy prawnego odpowiedzialnego za sprawy korporacyjne, dział nabyć, M&A oraz komercjalizację powierzchni biurowych grupy. W ramach swojej funkcji w zarządzie będzie m.in. rozwijał dział komercyjny grupy jako członek zarządu ds. inwestycji komercyjnych. Tomasz od lat związany jest z rynkiem prawniczym oraz rynkiem nieruchomości. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Program Management™ organizowany przez ICAN Institute we współpracy z Harvard Business Review. Zdobywał doświadczenie pracując w renomowanych kancelariach – Oleś & Rodzynkiewicz oraz WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr – w działach korporacyjnym oraz fuzji i przejęć (M&A). Uczestnik szkoleń, konferencji oraz autor publikacji prawnych związanych z rynkiem nieruchomości komercyjnych, prawem korporacyjnym oraz M&A.

Powołanie nowych członków Rady Nadzorczej

Oprócz zmian na szczeblu zarządczym, z początkiem czerwca przeobrażeniu uległa również struktura rady nadzorczej grupy. Stanowisko członków rady objęli Paweł Motyl, jeden z czołowych europejskich ekspertów w zakresie przywództwa i podejmowania decyzji, od dwudziestu lat działający w organizacjach biznesowych oraz Jan Wszołek, adwokat i doktor nauk prawnych, specjalista ds. prawa nieruchomości. Nowi członkowie rady wspomogą działalność grupy wiedzą oraz doświadczeniem wykorzystując bogate kompetencje w ramach swoich obszarów.

Paweł Motyl – menadżer, doradca, trener i prelegent, posiadający wieloletnie doświadczenie w doradztwie, pracując m.in. w międzynarodowej firmie konsultingowej Hay Group. Od 2007 roku związany również z Harvard Business Review Polska i ICAN Institute, gdzie od 2014 roku pełni rolę dyrektora generalnego. Założyciel i zarządca Leadership Lab, jednostki realizującej unikatowe projekty rozwoju przywództwa, modelowania kultury organizacyjnej i zarządzania talentami. Pierwszy Polak kończący program trenerski McClelland Center w Bostonie oraz pierwszy, który trafił na listę TOP30 Global Gurus, w dwóch kategoriach jednocześnie: uznany za światowy nr 5 w zakresie wsparcia szybko rosnących firm oraz za nr 16 w zakresie modelowania kultury organizacyjnej. Mówca inspiracyjny posiadający certyfikat executive coacha od Marshall Goldmith Stakeholder Centered Coaching. Autor książki „Labirynt. Sztuka podejmowania decyzji”.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych