Zmiany w zarządzie Ronson Europe

Pierwsza połowa roku przyniosła zmiany w zarządzie Ronson Europe. Funkcję prezesa objął Tomasz Łapiński, który dotychczas w firmie sprawował funkcję dyrektora finansowego.

Autor: housemarket.pl 03 lipca 2017 12:53

Podczas walnego zgromadzenia, akcjonariusze Ronson Europe zdecydowali o zmianach zarządu spółki, będących następstwem rezygnacji złożonej pod koniec kwietnia przez dotychczasowego prezesa Shragę Weismana. Stanowisko to objął Tomasz Łapiński, który od 2008 r., w firmie sprawował funkcję dyrektora finansowego.

Do zarządu dołączył ponadto Rami Geris, który z firmą współpracuje od od 2007 r., na stanowisku kontrolera finansowego. Zgodnie z decyzją zarządu, Tomasz Łapiński i Rami Geris pełnili nowe obowiązki już od 28 kwietnia br.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Podczas walnego zgromadzenia, akcjonariusze Spółki zdecydowali również o rozszerzeniu składu rady nadzorczej Ronson Europe. Jej nowym członkiem został Piotr Palenik. Tym samym, trzech członków w sześcioosobowej radzie nadzorczej, spełnia kryteria członków niezależnych.

Uchwalono również zmiany w statucie spółki, które – podobnie jak powołanie nowego członka rady nadzorczej – były wcześniej konsultowane z inwestorami instytucjonalnymi i są odpowiedzią na ich oczekiwania w świetle zmian, jakie zaszły w strukturze akcjonariatu i samej spółce od grudnia 2016 r. Przypomnijmy, że po odkupieniu przez spółkę akcji własnych od Global City Holdings oraz ich umorzeniu, udział wiodącego akcjonariusza branżowego, tj. Luzon Group, wzrósł z niespełna 40% do ponad 66%. Nowe zapisy w statucie mają na celu zwiększenie ochrony akcjonariuszy mniejszościowych i ograniczenie ryzyka rozwodnienia ich udziału w wyniku ewentualnej emisji nowych akcji.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych