Banki czekają z ugodamiPAP - 08 października 2021 08:53


W tym miesiąca kolejny bank zaoferuje frankowiczom przewalutowanie kredytu. Inne wcale do się do tego nie palą - pisze piątkowy "Puls Biznesu".

Gazeta podaje, że do końca października ING Bank Śląski złoży kredytobiorcom zadłużonym we franku szwajcarskim ofertę przewalutowania, zgodną ze wzorcem Komisji Nadzoru Finansowego (KNF).

Zasady składania wniosków - jak czytamy - mają być podobne jak w PKO BP, który swoim frankowiczom proponuje ugody od poniedziałku, a warunki - identyczne.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Puls Biznesu" wskazuje, że tylko w ciągu pierwszych kilku dni, jak deklaruje detaliczny gigant, ofertą zainteresowało się kilka tysięcy klientów. "Niezły wynik, zważywszy na fakt, że ugód specjalnie nie promuje - nie informuje o nich na stronie głównej i trzeba trochę poszukać, żeby natrafić na komunikat o starcie programu przewalutowania" - pisze gazeta.

I dodaje, że "chłodem wieje na całym rynku". "Chociaż banki zintegrowały się z systemem KNF, przy którym działa elektroniczny sąd polubowny, zatwierdzający ugody z frankowiczami, i przygotowują się do przedstawienia oferty swoim frankowiczom, to najwięksi gracze jeszcze nie powiedzieli nadzorowi ostatecznego +tak+. Niektórzy wprost mówią +nie+, ponieważ fundamentalnie nie zgadzają się ze sposobem, w jaki sprawa frankowa jest rozgrywana przez instytucje konsumenckie i rozpatrywana przez sądy. Inni grają na zwłokę" - czytamy w piątkowym "Pulsie Biznesu".