Banki w systemie kryzysowym

W bankach pracują zespoły kryzysowe. Koncentrują się na cyberbezpieczeństwie, fake newsach i gotówce - pisze piątkowy "Puls Biznesu".

Autor: PAP 25 lutego 2022 09:03

Jak podaje dziennik, podczas alarmowego spotkania bankowców z nadzorem w minioną sobotę Narodowy Bank Polski poinformował, że ma duże zapasy gotówki we wszystkich nominałach. Zalecił bankom, żeby realizowały wypłaty, jeśli to możliwe, głównie w banknotach 500-złotowych.

Z informacji gazety wynika, że od kilku dni można było zaobserwować większy popyt na walutę, głównie dolary.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"To naturalny i oczekiwany ruch. Poziom wypłat jest daleko niższy niż w pierwszych miesiącach pandemii, kiedy notowaliśmy bardzo duży odpływ depozytów" - mówi jeden z bankowców cytowany przez "Puls Biznesu".

Dziennik informuje, że na wschodzie kraju, na Lubelszczyźnie i Rzeszowszczyźnie można zaobserwować ruch w drugą stronę: intensywne wpłaty walutowe.

"Klienci z Ukrainy pracujący w Polsce wpłacają pieniądze na rachunki. Bywa, że w oddziałach tworzą się kolejki, ponieważ każda większa wpłata musi przejść całą procedurę wymaganą przez przepisy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy" - powiedział dziennikowi jeden z bankowców odpowiedzialny za płynność w banku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych