BGK przekazał 30 mln zł na pomoc Ukrainie

Bank Gospodarstwa Krajowego przekazał darowiznę w wysokości 30 mln zł na pomoc Ukrainie - poinformował w czwartek BGK. To kolejne działanie polskiego banku rozwoju, które wspiera ten ogarnięty wojną kraj - dodano.

Autor: PAP 03 marca 2022 13:30

"W tych dniach jesteśmy myślami z Ukrainą - wielu Polaków jednoczy się, aby pomóc ludziom przeżywającym tragedię w związku z działaniami wojennymi. My też chcemy pokazać nasze wsparcie - postanowiliśmy przełożyć to na wymierne działania. Przekazaliśmy darowiznę 30 mln zł dla Ukrainy" - podkreśliła, cytowana w informacji, prezes zarządu BGK Beata Daszyńska-Muzyczka.

BGK przypomina, że to niejedyne działanie banku na rzecz wsparcia Ukrainy. W poniedziałek 28 lutego br. Bank Gospodarstwa Krajowego otworzył w imieniu Narodowego Banku Ukrainy (NBU) specjalne konto, na które można wpłacać pieniądze. "Codziennie wpływają na nie tysiące wpłat" - zaznaczono.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Bank Gospodarstwa Krajowego to państwowy bank rozwoju, jedyna taka instytucja w Polsce. BGK wspiera zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy kraju. Jego działania wpływają na powstawanie miejsc pracy, budowę mieszkań, rozwój infrastruktury i poprawę jakości powietrza. BGK wspiera eksport i ekspansję zagraniczną polskich firm. Jest pomysłodawcą, współzałożycielem i głównym udziałowcem Funduszu Trójmorza, który inwestuje w infrastrukturę transportową, energetyczną i cyfrową w krajach regionu Trójmorza. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych