Expander z rekordem sprzedaży kredytów hipotecznych

Kredyty hipoteczne nadal pozostają istotnym elementem oferty firmy. W 2016 r. wolumen tych produktów sprzedanych przez Expander Advisors wyniósł aż 5,1 mld zł, co stanowi historyczny rekord. To jedna ósma całkowitej wartości kredytów mieszkaniowych udzielonych w ubiegłym roku przez polskie banki.

Autor: HouseMarket.pl 06 kwietnia 2017 13:32

W 2016 r. usługi doradców Expander Advisors cieszyły się rekordowym zainteresowaniem. Aż trzy linie biznesowe odnotowały historyczne rekordy sprzedaży. W ujęciu rok do roku o 13 proc. wzrósł wolumen sprzedaży kredytów hipotecznych, o 45 proc. kredytów gotówkowych i aż o 120 proc. ubezpieczeń.

Minione miesiące były okresem dalszej, zdecydowanej dywersyfikacji usług. Klienci coraz częściej przychodzili skorzystać z pomocy doradcy nie tylko w zakresie kredytu hipotecznego, ale również innych produktów finansowych.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Rok 2016 to dla Expander Advisors kolejny rok bicia rekordów sprzedażowych. Do trzech najdynamiczniej rozwijających się linii produktowych należały kredyty hipoteczne, kredyty gotówkowe i ubezpieczenia. Wolumen sprzedaży w tych obszarach wyniósł odpowiednio 5,1 mld zł (+13 proc. rok do roku), 585 mln zł (+45 proc r/r) i 11 mln (+120 proc. r/r).

– W minionym roku notowaliśmy dalszy wzrost w segmencie kredytów hipotecznych, ale całościowy udział tych produktów w naszym wolumenie sprzedaży zmniejszył się. Oznacza to, że nasza oferta stale się poszerza, a klienci cenią naszą pomoc w wyborze zróżnicowanych produktów finansowych. W 2007 r. udział hipotek w ogólnym wolumenie sprzedaży wynosił 79 proc. W 2015 r. było to już 67 proc., a w 2016 r. spadł on do poziomu 64 proc. Dane te pokazują, że rozwijamy się dynamicznie w obrębie wielu linii produktowych – komentuje Adrian Jarosz, prezes zarządu Expander Advisors.

Co ósmy kredyt hipoteczny z pomocą Expandera

Kredyty hipoteczne nadal pozostają istotnym elementem oferty firmy. W 2016 r. wolumen tych produktów sprzedanych przez Expander Advisors wyniósł aż 5,1 mld zł, co stanowi historyczny rekord. To jedna ósma całkowitej wartości kredytów mieszkaniowych udzielonych w ubiegłym roku przez polskie banki.

– Klienci korzystający z naszych usług mają możliwość porównania szerokiej gamy ofert, różnych instytucji finansowych. Dokonanie takiej analizy na własną rękę byłoby z pewnością znacznie trudniejsze i bardzo czasochłonne. Stanowimy też ważne źródło informacji dla konsumentów z mniejszych miejscowości, w których funkcjonuje ograniczona liczba placówek bankowych. O tym, że zapotrzebowanie na nasze usługi rośnie świadczy nie tylko rekordowy wynik w 2016 r., ale także udane rozpoczęcie 2017. Już teraz możemy potwierdzić, że w lutym przekroczyliśmy 500 mln zł wolumenu sprzedaży hipotek, co stanowi 14 proc. całego rynku – dodaje Adrian Jarosz, Expander Advisors.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych