Frank najtańszy od półtora roku

Za szwajcarską walutę przez moment trzeba było dziś płacić 3,85 zł, najmniej od 19 miesięcy. Teraz jest już nieco drożej, ale i tak to najniższe poziomy od dawna  informuje serwis stooq.pl.

Autor: stooq.pl 09 maja 2017 09:11

Notowania franka wobec złotego wpisują się w dłuższą tendencję. Szwajcarska waluta osłabia się wobec polskiej już od grudnia ubiegłego roku.

Według analityków, złotemu sprzyja obecnie między innymi lepsza sytuacja światowej gospodarki, a także poprawa kondycji polskiej gospodarki.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Według Marcina Lipki, głównego analityka Cinkciarz.pl, wygrana Macrona to pozytywna informacja dla spłacających kredyty we frankach. Wyraźnie zmniejsza się zagrożenie związane z opuszczeniem przez Francję strefy euro, a więc de facto rozpadu obszaru wspólnej waluty.

Inwestorzy w regionie nie mają w związku z tym powodu, by za euro kupować franki i zabezpieczać się przed tym negatywnym scenariuszem. Jego zdaniem, stabilizacja polityczna we Francji w połączeniu z dobrą sytuacją gospodarczą w Polsce to większe szanse na to, że frank szwajcarski nie wróci powyżej 4 zł, tylko będzie utrzymywać się w przedziale 3,80-3,90 zł – informuje serwis stooq.pl.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych