Frankowicze nie chcą płacić haraczu

Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu przygotowuje akcję „nie płacę haraczu”, w ramach której kredytobiorcy frankowi mieliby nie spłacać rat swoich kredytów przez 2-3 miesiące - pisze portal next.gazeta.pl.

Autor: next.gazeta.pl 12 sierpnia 2016 10:43

Na 10 września Stop Bankowemu Bezprawiu zapowiada też pod Sejmem manifestację, jak to określa, „przeciw ustawie dla banków”. Chodzi o projekt ustawy frankowej, której kształt, zaproponowany przez Kancelarią Prezydenta, nie podoba się frankowiczom.

Projekt ustawy frankowej co prawda nie zakłada przymusowego przewalutowania kredytów, ale, m.in. poprzez działania nadzorcze, banki mają być naciskane na restrukturyzację tych zobowiązań. Możliwe więc, że osoby, które wezmą udział w akcji „zero haraczu”, będą miały ostatecznie kłopot z konwersją ich kredytu na złotowy.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Innym problemem będzie zepsuta historia kredytowa. Informacje o nieterminowej spłacie kredytu są udostępniane bankom przez okres 5 lat od spłaty kredytu.

Robiąc, bez uzgodnienia z bankiem, przerwę od spłaty rat frankowi cze narażają się na koszty monitów czy odsetek karnych - pisze portal next.gazeta.pl.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych