Fundusz Wsparcia Kredytobiorców należy zwiększyć

Fundusz Wsparcia Kredytobiorców należy zwiększyć trzy, cztery razy – powiedział wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Jego zdaniem w funduszu powinno się znaleźć co najmniej parę miliardów złotych.

Autor: PAP 10 lutego 2017 11:13

Wicepremier powiedział, że rząd proponuje wzmocnienie różnych instrumentów w sektorze bankowym.

- Takim istotnym instrumentem jest fundusz, który ma wspierać w szczególności osoby najbardziej potrzebujące albo osoby, które mają kłopoty w spłacie kredytów walutowych. Ten fundusz już został utworzony rok temu, ale on działa słabo – powiedział Morawiecki.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Byłbym zwolennikiem tego, aby ten fundusz był zdecydowanie wzmocniony kapitałowo, żeby banki zapłaciły – nie budżet państwa – więcej, może trzy, cztery razy więcej do tego funduszu – mówił. Wskazał, że wcześniej w funduszu zgromadzono środki w wysokości 600 mln zł.

- Byłbym za tym, aby ten fundusz był paromiliardowy, co najmniej – dodał.

Fundusz Wsparcia Kredytobiorców o wartości 600 mln zł utworzono ze składek banków mających w swoich portfelach kredyty hipoteczne. Powstał on na podstawie ustawy z października 2015 r. o wsparciu kredytobiorców znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych