Housemarket Forum Silesia: na nieruchomościach też można stracić

- Na nieruchomościach też można stracić – mówił podczas konferencji Housemarket Forum Silesia Włodzimierz Stasiak, wiceprezes zarządu BGK Nieruchomości. - Dlatego tak ważne jest, by inwestor lokował pieniądze w sposób przemyślany i bezpieczny. Najlepszym rozwiązaniem byłoby inwestowanie przy wsparciu profesjonalistów lub REIT-ów.

Autor: HouseMarket.pl 20 lutego 2017 12:02

Według uczestnika sesji "Mieszkania kuszą dużych graczy - atrakcyjna i bezpieczna alternatywa inwestycyjna", w Polsce nie brakuje prywatnych firm, które oferują wsparcie w inwestowaniu na rynku nieruchomości, jednak dużą rolę mogłyby odegrać działania instytucjonalne.

- Polskie gospodarstwa domowe mają zdeponowane w bankach oszczędności na poziomie 700 mld zł – tłumaczył Włodzimierz Stasiak. - Przesunięcie nawet kilku procent z tej sumy na rynek nieruchomości dałoby w efekcie ogromny skok jakościowy na tym rynku. Warto, by pojawiły się rozwiązania instytucjonalne, jak chociażby REIT-y.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W tej chwili w konsultacjach społecznych jest ustawa o polskich REIT-ach, jednak zdaniem wiceprezesa BGK Nieruchomości ma ona jedną istotną wadę: wyklucza inwestowanie w nieruchomości mieszkaniowe.

- Uważam, że polscy inwestorzy powinni mieć szansę lokowania pieniędzy w bezpieczny sposób na rynku regulowanym – mówił podczas konferencji Housemarket Forum Silesia Włodzimierz Stasiak. - Jednocześnie będzie to bardzo silny impuls dla rozwoju rynku najmu. Czy wszyscy na tym zyskają? Pewnie nie, ale na tym polega gra wolnorynkowa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych