Jak bezpieczne inwestować w nieruchomości

Zadając sobie zatem pytanie „Jak najlepiej zainwestować pieniądze” warto zwrócić uwagę na dynamicznie rozwijający się rynek deweloperski. Ten sposób inwestowania najczęściej wybierany jest przez Polaków, dla których ważne jest przede wszystkim bezpieczne inwestowanie.

Autor: HouseMarket.pl 12 grudnia 2016 13:46

Jak wskazuje raport GUS, budownictwo mieszkaniowe wciąż kwitnie a inwestorzy indywidualni wykazują się rosnącą aktywnością – od stycznia do października tego roku zostało przez nich oddanych 61937 mieszkań do użytkowania.

Liczba ta stanowi 48,8 proc. w stosunku do Nieruchomości budowanych przez inne podmioty, takich jak deweloperzy, spółdzielnie oraz pozostali inwestorzy. Porównując odnotowane do tej pory wyniki z wynikami osiągniętymi w roku poprzednim, okazuje się, że jest to aż o ponad 1/5 więcej.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zadając sobie zatem pytanie „Jak najlepiej zainwestować pieniądze” warto zwrócić uwagę na dynamicznie rozwijający się rynek deweloperski. Ten sposób inwestowania najczęściej wybierany jest przez Polaków, dla których ważne jest przede wszystkim bezpieczne inwestowanie pieniędzy. Nie ma co się dziwić, że zainteresowanie w tego typu inwestycje rośnie, podobnie jak zainteresowanie inwestycjami alternatywnymi.

Banki w niełasce

Banki przestały być postrzegane jako instytucje zaufania publicznego a dla wielu z nich działania etyczne zdają się być zagadnieniem dość mglistym. Kredyty frankowe czy też polisolokaty, które ciężko doświadczyły niejednego klienta banku to jedno, kolejną kwestią jest oferowanie produktów po nieadekwatnych cenach czy też brak indywidualnego podejścia do klienta.

Mało tego, w latach 2009-2012 obywatele zapłacili 1,7 biliona dolarów aby banki ocalić. Czara goryczy została w pierwszym kwartale tego roku, kiedy to klienci funduszu nieruchomościowego jednego z banków odnotowali 99,5 proc. stratę ponieważ wydawało im się, że skoro są to fundusze związane z nieruchomościami, zysk będzie stabilny.

Czy warto inwestować na giełdzie?

Podobnie ma się zaufanie w stosunku do GPW, która przecież zależna jest od rynków globalnych. Inwestorzy zagraniczni mają na warszawskiej giełdzie aż 50 proc. udziału jednak zwracają uwagę przede wszystkim na sytuację rynków rozwiniętych, w tym Chiny, co do których przewiduje się, że rozwój w kolejnych latach będzie zmniejszał się o 1,5 proc. Spowoduje to zmniejszenie jej popytu na surowce a inwestorzy zagraniczni zaczną wycofywać udziały przede wszystkich z rynków rozwijających się, do których należy również Polska. Specjaliści od dawna zauważają, że GPW najlepsze lata ma już za sobą.

Jak bezpiecznie inwestować pieniądze?

Rynek nieruchomości natomiast, jak widać ma się bardzo dobrze i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miało się to zmienić. Chętni do ulokowania kapitału w tej namacalnej, realnej wartości rozważają różne możliwości. Tutaj nie trzeba mieć jednak know-how ponieważ na rynku zaczynają pojawiać się firmy bazujące na bardzo przejrzystym biznesplanie i wartości realnej.

Zarówno osoby indywidualne jak i mniejsi oraz więksi przedsiębiorcy coraz chętniej zostają inwestorami lub wspólnikami w projektach polegających na budowie domów. Tego typu oferty zaczynają pojawiać się przede wszystkim na warszawskim rynku, a część z nich pracuje nad rozbudową warszawskiego Targówka.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych