Jak poprawić sytuację frankowiczów?

Będziemy obserwować, w jaki sposób tzw. ustawa spreadowa - jeżeli wejdzie w życie - przyczyni się do poprawy sytuacji frankowiczów i wtedy będziemy podejmować innego rodzaju decyzje - powiedziała w środę szefowa Kancelarii Prezydenta Małgorzata Sadurska.

Autor: PAP 18 stycznia 2017 09:12

Małgorzata Sadurska przypomniała w radiowej Jedynce, że to prezydent Andrzej Duda złożył do Sejmu projekt tzw. ustawy spreadowej. Jak mówiła, de facto jest to pierwszym krokiem i wyciągniętą dłonią do frankowiczów, który pozwala rozwiązać ich trudną sytuację.

Szefowa Kancelarii Prezydenta przypomniała, że w parlamencie trwają prace nad tym projektem. -Mamy nadzieję, że jeżeli ta ustawa wejdzie w życie, jeżeli ta ustawa zacznie obowiązywać, będziemy przyglądać się jej efektom i wtedy będziemy podejmować innego rodzaju decyzje. To pierwszy krok i ręka wyciągnięta w stronę tych osób, które wzięły kredyty przeliczane na franki - powiedziała Sadurska. - Będziemy obserwować, w jaki sposób ustawa spreadowa przyczyni się do poprawy sytuacji frankowiczów - dodała.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zaznaczyła, że prezydent zamierza zintensyfikować działania Narodowej Rady Rozwoju, szczególnie w sekcji gospodarczej, dotyczącej rozwoju Polski. - Tak, aby wspólnie z rządem, wspierając rząd, prowadzić do tego, aby następował wzrost gospodarczy - powiedziała.

Zapytana czy to prawda, że chciałaby zająć się jakąś inną pracą i opuścić Kancelarię Prezydenta zapewniła, że nigdzie się nie wybiera. - Rubryki satyryczne mają to do siebie, że różne rzeczy opisują. Wszystko w rękach prezydenta, ale na razie nigdzie się nie wybieram. Jestem szefem kancelarii - zapewniła.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych