Łódź: Dzięki licytacji w sieci 6 mln zł mniej za remont ulicyPAP - 12 czerwca 2020 08:22


O sześć milionów złotych mniej kosztować będzie przebudowa ulicy Obywatelskiej w Łodzi. Podatnicy zaoszczędzą, bo wybór wykonawcy odbył się w internecie w formie aukcji elektronicznej - poinformowała w czwartek Jolanta Baranowska z łódzkiego magistratu.

Podczas licytacji online rozstrzygnięto przetarg na remont ulicy Obywatelskiej w Łodzi. Do wspólnego przetargu ogłoszonego przez Łódzką Spółkę Infrastrukturalną (ŁSI) przystąpiły cztery firmy.

Na remont ul. Obywatelskiej przeznaczono blisko 16,9 mln zł. Jeszcze przed rozpoczęciem aukcji elektronicznej, cena zaproponowana przez jednego z oferentów przekroczyła 17 mln zł i od tej właśnie kwoty zaczęła się tzw. licytacja w dół. Aukcja trwała ponad cztery godziny i ostatecznie kwota zaproponowana przez jednego z wykonawców wyniosła prawie 10 mln zł - relacjonowała Jolanta Baranowska.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Remont ulicy Obywatelskiej to jedna z ważniejszych w tym roku łódzkich inwestycji miejskich.

"Dzięki aukcji elektronicznej, która nie jest bardziej skomplikowana niż licytacja na portalach handlowych i odbywa się przez internet, mamy szanse na spore oszczędności. Zdajemy sobie sprawę, że dzisiaj z aukcji elektronicznej korzysta jedynie garstka zamawiających i dla wykonawców z branży budowlanej może być to nowość. Jednakże wychodzimy z założenia, że należy iść z duchem czasu i korzystać z nowinek, które oferuje XXI wiek oraz prawo zamówień publicznych" - podkreślił prezes Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej Tomasz Piotrowski.

Prezes ŁSI dodał, że podczas aukcji elektronicznej można negocjować wiele elementów oferty: gwarancję, terminy płatności, liczbę etapów fakturowania.