Mieszkania na wynajem: zysk przyjdzie jutro

Mieszkania na wynajem to najciekawsza klasa aktywów, którymi interesują się dziś inwestorzy. I potencjalnie najbardziej przyszłościowa.

Autor: HouseMarket.pl 03 października 2016 14:02

Rośnie znaczenie nieruchomościowych inwestycji alternatywnych, w tym akademików, ośrodków senioralnych i apartamentów na wynajem. - Trzeba jednak pamiętać, że rynek alternatywnych inwestycji, np. akademików ma ograniczoną pojemność – mówił podczas Property Forum 2016 Tomasz Buras, dyrektor zarządzający Savills. - Potencjał centrów seniora na polskim rynku to wciąż wielka niewiadoma. Najciekawszy jest segment mieszkaniowy, gdzie można dużo zainwestować, a produkt generuje dobry przepływ pieniężny. Co więcej szybko i dobrze reaguje na zmiany rynkowe. Mieliśmy w tym roku pierwsze dwie transakcje, gdzie inwestorzy kupili całe budynki mieszkań na wynajem, Echo już buduje całe projekty.

O tym, że alternatywne inwestycje to dobry pomysł na biznes w Polskim wydaniu świadczą m.in. plany firmy Griffin, jednej z pierwszych firm, która inwestuje w akademiki w Polsce. - W przeciwieństwie do innych krajów, w Polsce do tej pory nikt nie inwestował dużych pieniędzy w aktywa tej klasy. My przenosimy sprawdzone rozwiązania na rodzimy grunt. Nasze portfolio składa się z 1,2 tys. łóżek, w ciągu najbliższych trzech lat chcemy dostarczyć na rynek kolejne 4 tysiące łóżek w już zakupionych projektach. Do tego dochodzą apartamenty na wynajem, których aktualnie mamy ok. 4,5 tys. w budowie – zapowiedział Maciej Dyjas, Co-Managing Partner, Co-CEO, Griffin Real Estate. - Każde z tych aktywów cieszy się ogromnym zainteresowaniem potencjalnych inwestorów.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Firma przygotowuje się do budowy dwóch kolejnych, REIT-opodobnych struktur – dedykowanych właśnie akademikom oraz mieszkaniom na wynajem.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych