Millennium zdecydował o rezerwach 451,8 mln zł na walutowe kredyty hipoteczne

Zarząd Banku Millennium zdecydował o utworzeniu w ciężar wyników trzeciego kwartału 2021 roku rezerw w wysokości 451,8 mln zł na ryzyko prawne związane z walutowymi kredytami hipotecznymi udzielonymi przez bank - podał bank w środowym komunikacie.

Autor: Pap 06 października 2021 18:20

"Dodatkowe rezerwy w wysokości 74,3 mln zł zostaną także utworzone na ryzyko prawne portfela kredytów hipotecznych udzielonych przez Euro Bank, jednakże nie będą one miały wpływu na wynik finansowy" - dodano.

Według banku rezerwy odzwierciedlają utrzymujące się negatywne trendy w zakresie orzecznictwa sądowego, napływ nowych spraw sądowych oraz wynikające z tego zmiany w metodologii oceny ryzyka prawnego przez bank.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"W wyniku takiego poziomu rezerw, pomimo dobrych wyników operacyjnych, bank spodziewa się ujemnego wyniku netto w trzecim kwartale 2021 roku" - czytamy w komunikacie.

W komunikacie wskazano, że więcej informacji na temat ryzyka prawnego oraz wyników finansowych za trzeci kwartał 2021 roku zostanie podanych do publicznej wiadomości w raporcie okresowym, którego publikacja planowana jest na 26 października 2021 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych