Murapol rusza z pierwszą ofertą publiczną akcji

Murapol opublikował prospekt w celu przeprowadzenia pierwszej publicznej oferty akcji spółki oraz ich dopuszczenia i wprowadzenia do obrotu na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Autor: Housemarket.pl 22 listopada 2021 09:00

  • Oferta obejmuje do 14.280.000 istniejących akcji, stanowiących do 35 proc. kapitału zakładowego spółki.
  • Cena maksymalna akcji dla inwestorów indywidualnych wynosi 40 zł za akcję.
  • Ostateczna cena i ostateczna liczba akcji oferowanych zostaną ustalone do 30 listopada br.

– Zatwierdzenie prospektu przez Komisję Papierów Wartościowych, jego publikacja i rozpoczęcie publicznej oferty akcji to kolejny krok w drodze Murapol na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Inwestorom dajemy możliwość zainwestowania w spółkę z atrakcyjnej branży, o ogólnopolskiej skali działalności oraz wysokim potencjale zarówno w segmencie sprzedaży mieszkań klientom detalicznym, jak i w nowym, rozwijającym się segmencie PRS, dla którego Grupa Murapol dostarczać będzie lokale. Wysoka marżowość realizowanych inwestycji, wypracowany model nabywania gruntów oraz unikatowy, pionowo zintegrowany model biznesowy umożliwiający pozostawianie marż w Grupie, przekładają się na istotną zdolność do wypłaty dywidend. Jeśli warunki rynkowe będą sprzyjające, jeszcze w tym roku dołączymy do spółek notowanych na GPW. Jestem przekonany, że w kolejnych latach będziemy kontynuować umacnianie naszej wiodącej pozycji na polskim rynku deweloperskim, a dla inwestorów giełdowych Murapol będzie pożądanym przykładem połączenia spółki wzrostowej i dywidendowej – powiedział Nikodem Iskra, prezes Murapol S.A.

Oferta obejmuje do 14.280.000 istniejących akcji, stanowiących do 35 proc. kapitału zakładowego spółki, należących do większościowego akcjonariusza spółki, tj. AEREF V PL Investment – podmiotu kontrolowanego przez fundusze zarządzane przez Real Estate Group należącą do Ares Management Corporation, któremu doradza Griffin Real Estate. Po przeprowadzeniu oferty Ares pozostanie większościowym akcjonariuszem spółki, wspierającym jej dalszy rozwój.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Akcje zostaną zaoferowane w ramach oferty publicznej przeprowadzanej na podstawie prospektu wyłącznie na terytorium Polski, skierowanej do polskich inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych. Akcje mogą zostać również zaoferowane wybranym zagranicznym inwestorom instytucjonalnym poza terytorium Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Inwestorzy indywidualni mogą składać zapisy na akcje spółki od 23 do 29 listopada 2021 r. Inwestorzy indywidualni będą składać zapisy po cenie maksymalnej ustalonej na 40 zł za akcję. Pojedynczy zapis może opiewać na co najmniej 50 akcji i maksymalnie 200.000 akcji. Inwestorzy indywidualni mogą złożyć więcej niż jeden zapis.

Biorąc pod uwagę przyjętą politykę dywidendową spółki, zakładającą wypłatę dywidendy za 2021 r. w kwocie 170 mln zł, spodziewana stopa dywidendy przy cenie maksymalnej szacowana jest na ok. 10,4 proc.

Ostateczna cena akcji dla inwestorów indywidualnych i ostateczna cena akcji dla inwestorów instytucjonalnych, a także ostateczna liczba akcji oferowanych w ofercie (w tym liczba akcji z opcji nadprzydziału), zostaną ustalone po przeprowadzeniu procesu budowania księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych, przy czym ostateczna cena akcji dla inwestorów indywidualnych nie będzie wyższa niż cena maksymalna.

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych