Nie ma chętnych na pieniądze z Funduszu Wsparcia Kredytobiorców? Miliony wciąż do wzięcia

Z Funduszu Wsparcia Kredytobiorców wykorzystano do tej pory ok. 8,5 mln zł - wynika z opublikowanej przez Narodowy Bank Polski kwartalnej informacji o sytuacji na rynku nieruchomości. Tymczasem w ramach funduszu banki zarezerwowały na ten cel kwotę 70-krotnie większą.

Autor: HouseMarket.pl 05 października 2016 12:06

Fundusz Wsparcia Kredytobiorców działa od lutego 2016 roku i oferuje zwrotną pomoc na preferencyjnych warunkach tym kredytobiorcom, którzy przejściowo mają problem ze spłatą kredytu.

Z danych NBP wynika, że od początku działalności z pomocy funduszu skorzystało ok. 380 osób, co oznacza, że wykorzystano ok. 8,5 mln zł z dostępnych na ten cel 600 mln zł. Z pomocy funduszu mogą skorzystać osoby fizyczne, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej, a są zobowiązane do spłaty rat kredytu hipotecznego obciążających w znacznym stopniu domowy budżet. Muszą jednak spełniać jeden z poniższych warunków:

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

  • Kredytobiorca ma status bezrobotnego (nie obejmuje wypowiedzenia umowy o pracę ze strony lub z winy pracownika);
  • Obsługa kredytu pochłania więcej niż 60 proc. dochodów jego gospodarstwa domowego;
  • Po spłacie raty kredytu kredytobiorcy pozostaje na życie nie więcej niż 634 zł miesięcznie (osoby prowadzące jednoosobowe gospodarstwa) lub 514 zł miesięcznie na osobę (w gospodarstwach wieloosobowych).

Wnioski o wsparcie z funduszu można składać do końca 2018 roku.

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych