Przewalutowanie kredytów frankowych nie ma sensu

Z Ministerstwa Finansów po raz kolejny płynie jasny przekaz – ustawowe przewalutowanie kredytów frankowych na złote nie ma sensu – pisze next.gazeta.pl.

Autor: next.gazeta.pl 10 lutego 2017 10:02

Wcześniej o porzucenie takiego pomysłu wraz z resortem finansów apelowali szefowie Narodowego Banku Polskiego, Komisji Nadzoru Finansowego i Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. W piątek sam Jarosław Kaczyński powiedział, że rząd nie może uderzyć w banki. Sejmowa podkomisja na przemyślenie kwestii franków daje sobie czas do wakacji.

Specjalna frankowa podkomisja przy sejmowej komisji finansów publicznych została powołana w styczniu. Jej przewodniczący Jacek Sasin jest za tym, żeby dalszy bieg nadać projektowi prezydenckiemu. Z drugiej strony, nie wyklucza, że jakieś elementy z projektów zgłoszonych przez posłów Kukiz '15 i PO też można by do rozwiązania „zaczerpnąć”.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Ale z Ministerstwa Finansów płynie jasny przekaz. Spośród tych trzech projektów, akceptowalnym do dalszych prac jest projekt pana prezydenta. Ten projekt jest najbardziej korzystny i najbardziej przyjazny stabilności finansowej państwa - pisze next.gazeta.pl.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych