PZFD ogłasza XV Ranking Banków. mBank, PKO Bank Polski i Bank Millennium

Deweloperzy już po raz piętnasty oceniali banki pod kątem współpracy w zakresie finansowania i obsługi deweloperskich inwestycji mieszkaniowych. Ankiety oceny banków wypełniono ponad 100 razy. Każda firma biorąca udział w Rankingu mogła przysłać jedną ankietę na temat każdego banku, w którym jest kredytowana oraz w którym posiada mieszkaniowy rachunek powierniczy.

Autor: housemarket.pl 15 grudnia 2021 11:17

- Ranking Banków to przydatne narzędzie dla banków, chcących skutecznie współpracować z deweloperami i udoskonalać swoją ofertę, stając się równocześnie bardziej konkurencyjnymi. To również doskonałe źródło informacji o bankach dla firm deweloperskich - wyjaśnia Mateusz Stachewicz, prowadzący XV edycję Rankingu Banków.

W wynikach były brane pod uwagę banki, które oceniono w przynajmniej 3 ankietach. Maksymalnie można było uzyskać w sumie 120 punktów.
Przyznawano również punkty ujemne, m.in. za brak możliwości prowadzenia mieszkaniowego rachunku powierniczego w innym banku niż bank kredytujący (-6 pkt), odmowę finansowania przed rozpatrzeniem wniosku oraz za prowadzenie kontroli zakończenia etapu przedsięwzięcia deweloperskiego w ramach prowadzonego mieszkaniowego rachunku powierniczego w sposób uciążliwy i kosztowny (- 12 pkt).

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W poprzedniej edycji Rankingu Banków wyniki kształtowały się
w następujący sposób:

I miejsce: Getin Noble Bank
II miejsce: Bank Millennium
III miejsce: PKO Bank Polski

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych