Rafał Sura został członkiem zarządu Narodowego Banku Polskiego

Były członek Rady Polityki Pieniężnej Rafał Sura został członkiem zarządu Narodowego Banku Polskiego - wynika z informacji zamieszczonych na stronie banku centralnego.

Autor: PAP 08 sierpnia 2022 13:53

  • Rafał Sura objął stanowisko członka zarządu NBP. 
  • Rafał Sura jest byłym członkiem RPP.
  • Jest autorem publikacji naukowych i opinii prawnych z zakresu prawa bankowego i administracyjnego. 

Sura w lipcu br. na ręce marszałka Senatu złożył rezygnację z funkcji członka Rady Polityki Pieniężnej. Także w lipcu Senat odwołał Surę ze składu RPP.

Jak wynika z informacji zamieszczonych na stronie NBP, Rafał Sura jest absolwentem prawa na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W 2008 r. uzyskał stopień doktora nauk prawnych o specjalności prawo finansowe, a w 2014 r. - stopień naukowy doktora habilitowanego nauk prawnych o specjalności prawo administracyjne. Od 2003 roku pracownik naukowo-dydaktyczny w Instytucie Nauk Prawnych KUL. Wykładał również w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu oraz na Wschodnioeuropejskim Uniwersytecie Narodowym im. Łesi Ukrainki w Łucku. W 2007 r. był stypendystą Towarzystwa Przyjaciół KUL.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

 

Sura kierował zespołem ekspertów publicznego prawa gospodarczego w Ośrodku Analiz i Ekspertyz Prawnych Akademii de Virion w Warszawie. Był radcą prawnym w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Rzeszowie i członkiem organów nadzorczych spółek prawa handlowego. Członek Rady Naukowej Przeglądu Sejmowego i Probacji. Autor publikacji naukowych i opinii prawnych z zakresu prawa bankowego i administracyjnego.

Od 18 listopada 2015 r. do 16 listopada 2016 r. Rafał Sura był sędzią Trybunału Stanu, a od 16 listopada 2016 r. do 21 lipca 2022 r. członkiem Rady Polityki Pieniężnej. Od 21 września 2021 r. członek zespołu doradczego Ministra Edukacji i Nauki. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych