Rośnie popyt na kredyty mieszkaniowe

Rośnie popyt na kredyty mieszkaniowe - wynika z danych Biura Informacji Kredytowej. W sierpniu wartość BIK Indeksu była wyższa o 1,7 proc.

Autor: HouseMarket.pl 15 września 2016 10:17

Wartość BIK Indeks - Popytu na Kredyty Mieszkaniowe (BIK Indeks - PKM), który informuje o rocznej dynamice wartości wnioskowanych kredytów mieszkaniowych, wyniosła +1,7 proc. w sierpniu 2016 r. Oznacza to, że w sierpniu 2016 r., w przeliczeniu na dzień roboczy, banki i SKOK-i przesłały do BIK zapytania o kredyty mieszkaniowe na kwotę wyższą o 1,7 proc. w porównaniu z sierpniem 2015 r. Średnia wartość indeksu od początku 2016 r. pozostaje dodatnia i wynosi +1,7 proc.

- W sierpniu, po lipcowym spadku, sytuacja na rynku kredytów mieszkaniowych uspokoiła się. Klienci zawnioskowali w bankach, w przeliczeniu na dzień roboczy, o nieco wyższą niż rok wcześniej wartość kredytów mieszkaniowych. W sierpniu wnioski kredytowe złożyło łącznie 29,2 tys. osób przy średniej liczbie osób w miesiącu od początku roku wynoszącej 32,4 tys. - komentuje Sławomir Grzybek, dyrektor Departamentu Business Intelligence Biura Informacji Kredytowej.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych