Ruszyły wakacje kredytowe. Premier zachęca do składania wniosków

Wakacje kredytowe to oddech finansowy dla tych, którzy mają najtrudniej. Jeszcze w tym roku będzie można zawiesić spłatę czterech rat kredytu. W kolejnym roku będą to kolejne cztery raty. Wnioski w bankach można składać już dziś - przypomina w rozmowie z "Super Expressem" premier Mateusz Morawiecki.

Autor: PAP 01 sierpnia 2022 10:04

Ruszyły wakacje kredytowe, w ramach których będzie można zawiesić spłatę rat za mieszkanie maksymalnie na osiem miesięcy w tym i w przyszłym roku.

- Kredyt hipoteczny miał być szansą na własny dom, a nie kulą u nogi. Polskie rodziny, które mają mieszkanie na kredyt, cierpią dziś z powodu putinflacji. To działania Rosji sprawiły, że raty wzrosły, a w polskich domach zagościła niepewność - powiedział w rozmowie z gazetą premier Mateusz Morawiecki.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Rząd nie zostawia ludzi w potrzebie. Dlatego w błyskawicznym tempie przygotowaliśmy i wprowadziliśmy rządowe wakacje kredytowe. To oddech finansowy dla tych, którzy mają najtrudniej. Jeszcze w tym roku będzie można zawiesić spłatę czterech rat kredytu. W kolejnym roku będą to kolejne cztery raty. Wnioski w bankach można składać już dziś - podkreślił szef rządu

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych