Rząd planuje zmiany w "Tarczach finansowych" PFR

Rząd planuje w III kwartale zmienić uchwały ws. rządowych programów „Tarcz finansowych” PFR, tak by Fundusz z niewykorzystanych środków z emisji obligacji obsługiwał odsetki. Dodatkowo dla dużych firm planuje się wprowadzenie Pożyczki Preferencyjnej 2.0.

Autor: PAP 08 września 2021 09:58

Jak wynika z wpisów do "Wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów" projektowane zmiany w zakresie odsetek mają dotyczyć programów: "Tarcza finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla mikro, małych i średnich firm"; "Tarcza finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla małych i średnich firm" oraz "Tarcza finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla dużych firm".

Jak wynika z wpisu, projektowane zmiany uchwał przyznają PFR możliwości obsługi odsetek od obligacji wyemitowanych przez PFR ze środków pochodzących z emisji obligacji, które nie zostały wydatkowane na wsparcie przedsiębiorców.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Konieczność proponowanej zmiany tłumaczy się "powstaniem potrzeby doszczegółowienia kwestii obsługi odsetek od obligacji emitowanych przez PFR".

Dodatkowo, w uchwale ws. programu rządowego "Tarcza finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla dużych firm" ma się pojawić nowy instrument wsparcia przedsiębiorców, którzy odczuli negatywne skutki obostrzeń obowiązujących w okresie od 1 listopada 2020 r. do 30 kwietnia 2021 r. - Pożyczka Preferencyjna 2.0.

Ma to być wsparcie finansowe, będące pomocą publiczną oraz mogące być umorzone w maksymalnej wysokości do 75 proc. wartości nominalnej. Jak przypomniano we wpisie, w czerwcu 2021 r. KE formalnie wyraziła zgodę na udzielanie wsparcia w formie Pożyczki Preferencyjnej 2.0.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych