Rząd przeznaczy 4 mld zł dla 1714 gmin na inwestycje wodno-kanalizacyjne

Rząd przeznaczy 4 mld zł dla 1714 gmin na inwestycje wodno-kanalizacyjne; ten program w ciągu 2-3 lat przyspieszy uzyskanie dostępu do czystej wody i pozwoli skanalizować tereny do tej pory nieposiadające takich instalacji - wskazał premier Mateusz Morawiecki.

Autor: PAP 05 listopada 2021 13:40

Premier złożył w piątek wizytę w stacji uzdatniania wody w podwarszawskich Ząbkach, gdzie ogłosił, że rząd przeznaczy 4 mld zł dla 1714 gmin na inwestycje wodno-kanalizacyjne.

"Ponad 1700 na 2477 polskich gmin otrzyma środki w oparciu o obiektywne kryteria i sprawiedliwy algorytm. Dzięki tym środkom jednostki samorządowe będą mogły poprawić jakość wody i wesprzeć inwestycje kanalizacyjne" - napisał później premier na Facebooku.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Szef rządu wyraził zadowolenie, że ten program w ciągu 2-3 lat przyspieszy uzyskanie dostępu do czystej wody i pozwoli skanalizować tereny do tej pory nieposiadające takich instalacji. "To podniesienie standardu życia Polaków jest elementem programu Polski Ład" - wskazał.

Kancelaria Premiera podała, że 1714 gmin jeszcze w tym roku otrzyma 4 mld zł z budżetu państwa na te inwestycje. Z tej kwoty 1 mld zł trafi do 910 gmin na przedsięwzięcia w zakresie wodociągów i zaopatrzenia w wodę. "Środki zostaną podzielone między gminy, w których udział liczby mieszkańców korzystających z sieci wodociągowej w ogólnej liczbie mieszkańców jest mniejszy niż 90 proc." - podkreślono.

3 mld zł dla 1528 gmin na projekty związane z kanalizacją. "Środki zostaną podzielone między gminy, w których udział liczby mieszkańców korzystających z sieci wodociągowej w ogólnej liczbie mieszkańców jest mniejszy niż 60 proc." - wskazała KPRM.

Zaznaczono, że algorytm podziału uwzględnia również poziom zamożności danej gminy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych