Wzór wniosku o wakacje kredytowe jest już dostępny

Rzecznik Finansowy przygotował wzór wniosku o wakacje kredytowe; można go znaleźć na stronie internetowej rzecznika, wydrukować i złożyć w banku w formie papierowej - poinformowało biuro prasowe RF.

Autor: PAP 10 sierpnia 2022 08:37

  • Przygotowano wzór wniosku o wakacje kredytowe. 
  • Wniosek można składać zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej. 
  • Klienci banków mogą od 29 lipca składać wnioski o wakacje kredytowe.
  • Spłatę kredytu można zawiesić na dwa miesiące w trzecim i na dwa miesiące w czwartym kwartale 2022 r. oraz po jednym miesiącu w każdym kwartale 2023 r.

"W związku z odnotowaniem wielu nieprawidłowości przy składaniu wniosków o udzielenie odroczenia spłaty rat kredytu hipotecznego, potocznie nazywanych wakacjami kredytowymi, Rzecznik Finansowy informuje, że (...) wniosek może zostać złożony również w postaci papierowej" - napisano w komunikacie.

Rzecznik zastrzegł jednocześnie, że wzór wniosku nie jest załącznikiem do ustawy o wakacjach kredytowych.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W komunikacie podkreślono, że to kredytobiorca decyduje, w jakim zakresie skorzysta z możliwości zawieszenia spłaty rat kredytu, a propozycja wniosku wymienia wszystkie okresy, zgodnie ustawą o wakacjach kredytowych, w jakich konsument może skorzystać z odroczenia spłaty.

 

"To Kredytobiorca sam decyduje, czy skorzysta z wszystkich możliwych okresów odroczenia czy też tylko z niektórych" - zwraca uwagę rzecznik.

Klienci banków mogą od 29 lipca składać wnioski o wakacje kredytowe, czyli możliwość zawieszenia spłaty raty kredytu hipotecznego przez maksymalnie osiem miesięcy w tym i przyszłym roku. Spłatę kredytu można zawiesić na dwa miesiące w trzecim i na dwa miesiące w czwartym kwartale 2022 r. oraz po jednym miesiącu w każdym kwartale 2023 r. Dotyczy to osób, które zaciągnęły kredyt w złotych na własny cel mieszkaniowy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych