60 procent mieszkań w Młynie Maria znalazło swoich nabywcówhousemarket.pl - 03 września 2020 14:53


Młyn Maria we Wrocławiu przechodzi metamorfozę, w ramach której zabytkowe budynki zostaną przystosowane do nowych funkcji zgodnie z aktualnymi standardami i obowiązującymi przepisami. W ramach inwestycji powstaną też dwa nowe budynki oraz garaż podziemny.

Klientami Młyna Maria są przede wszystkim wrocławianie i mieszkańcy Dolnego Śląska, a także osoby z zagranicy: z Niemiec, Dubaju, czy Francji, które wcześniej mieszkały we Wrocławiu. Klienci finansują zakup przeważnie gotówką, są świadomi przewagi rynku nieruchomości nad innymi formami inwestowania, i postrzegają Młyn Maria jako bezpieczną lokatę kapitału.

Spośród 120 lokali w Młynie Maria 60 proc. znalazło nowych właścicieli. Jako pierwsze sprzedały się te największe z tarasami. Lokale, które pozostały w ofercie, to głównie mieszkania kompaktowe, 1 i 2-pokojowe.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Prace zewnętrzne, widoczne gołym okiem, są prowadzone równolegle z pracami wewnątrz Młyna Maria. Proces budowlany przebiega zgodnie z harmonogramem.

Inwestor zachowa w niezmienionym kształcie najważniejsze elementy architektury obiektu, jak bryła, historyczny układ otworów okiennych, czy sposób wykończenia elewacji. Postindustrialne przestrzenie zostały doświetlone specjalnie zaprojektowanymi dla tego budynku oknami, których montaż właśnie się zakończył.

W lokalach mieszkalnych Młyna Maria ku końcowi zmierzają roboty tynkarskie i posadzkarskie. W najbliższym czasie zamontowane zostaną grzejniki oraz drzwi wejściowe do mieszkań. Prace wykończeniowe ruszyły również w częściach wspólnych. Każda z 4 klatek schodowych jest już wyposażona w dźwig osobowy.

- Atutem inwestycji jest kompleksowe wykończenie każdego lokalu w standardzie „do zamieszkania”, ujęte w cenie zakupu mieszkania. Oferowanie produktu kompletnego, z wykończeniem, to nowatorskie podejście na rynku nieruchomości mieszkaniowych we Wrocławiu, coraz częściej stosowane w Polsce, szczególnie w segmencie „premium” - mówi Maciej Gotkiewicz, członek zarządu firmy RealCo, rewitalizującej Młyn Maria.

Na inwestycję Młyn Maria składają się zarówno budynki, jak również nabrzeża i kanały, które są świadkiem kilkusetletniej tradycji przemysłu zbożowego na wyspach odrzańskich. Inwestor zadba o najbliższe otoczenie zabytku. Od zachodniej strony kompleksu powstanie przestrzeń publiczna o kaskadowym układzie, skąd rozpościerać się będzie widok na kanały Odry, nabrzeża, oraz Wyspę Słodową i Wyspę Daliową z posadowioną tam rzeźbą autorstwa Oskara Zięty.

Przekazanie kluczy do mieszkań w Młynie Maria zaplanowano na II kwartał 2021 roku.