ACCIONA startuje ze sprzedażą II etapu osiedla Blanco w Pruszkowie

Trwa budowa osiedla Blanco. Inwestycja firmy ACCIONA, zlokalizowana jest w Pruszkowie. W ramach osiedla powstanie łącznie 300 lokali. Zakończenie całego projektu zaplanowane jest na 2023 rok, a już teraz deweloper rozpoczyna sprzedaż II etapu.

Autor: housemarket.pl 30 maja 2022 11:27

  • Osiedle Blanco to pierwsza inwestycja Acciona zlokalizowana poza granicami Warszawy - w Pruszkowie, przy ul. Lipowej 42.
  • Na jego kształt składa się siedem kameralnych, wielorodzinnych budynków, łącznie dostępnych będzie 300 lokali o metrażach od 37,5 do 88,5 mkw.
  • Generalnym wykonawcą prac budowlanych osiedla jest firma Alfa Bet Polska.

Zainteresowani ich zakupem będą mogli wybierać spośród mieszkań 2, 3 lub 4-pokojowych, z loggiami, balkonami, obszernymi tarasami lub ogródkami. Dla przyszłych mieszkańców przewidziane są również miejsca postojowe w garażu podziemnym. W II etapie inwestycji deweloper planuje także wybudowanie placu zabaw dla dzieci.

Atutem inwestycji Blanco jest także jej lokalizacja. Pruszków to miasto położone w aglomeracji warszawskiej, zaledwie 18 km od centrum stolicy, które bardzo dynamicznie się rozwija. Do Warszawy można z niego sprawnie dojechać zarówno samochodem - dojazd zajmuje 20 minut i pozwala szybciej dotrzeć do centrum Warszawy niż z niektórych dzielnic stolicy.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Planując pierwszą inwestycję ACCIONA poza granicami stolicy zależało nam na znalezieniu lokalizacji z potencjałem: z dobrym dojazdem do centrum Warszawy i pełną infrastrukturą. Cel został osiągnięty, ponieważ w otoczeniu nowopowstającego osiedla Blanco znajdują się, m.in.: sklepy spożywcze, galeria handlowa, przedszkole publiczne i szkoła podstawowa, a także szpital i pływalnia. To wszystko sprawia, że Blanco stanowi atrakcyjne miejsce do zamieszkania dla osób, które poszukują spokoju, komfortu życia codziennego i zawodowego z możliwością aktywnego wypoczynku w okolicy - mówi Katarzyna Unold, dyrektorka zarządzająca ACCIONA w Polsce.

Na budowie Blanco kończone jest wykonywanie płyty fundamentowej i wykopu, stawiane są pionowe elementy konstrukcji garażu podziemnego i wykonywane są fragmenty stropu nad garażem podziemnym. Sukcesywnie montowane są także kolejne żurawie wieżowe. Rozpoczęła się także budowa elementów pionowych konstrukcji pierwszej kondygnacji nadziemnej (parteru).

Aktualnie rozpoczyna się sprzedaż II etapu osiedla.

- W przypadku pierwszego etapu sprzedaży mieliśmy wielu Klientów lokalnych z Pruszkowa, którzy docenili lokalizację inwestycji - blisko centrum Pruszkowa, WKD Pruszków, jej piękną, nowoczesną architekturę, a także cenę. Obecnie widzimy rosnące zainteresowanie Blanco także wśród mieszkańców Warszawy. Tych, którzy szukają mieszkania w atrakcyjnej cenie, niższej od średniej obecnej ceny za metr kwadratowy w stolicy. Dla nich również nie bez znaczenia jest dobra lokalizacja osiedla, tak dobrze skomunikowanego z centrum Warszawy - dodaje Unold.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych