Agrobex stawia na PobiedziskaHouseMarket.pl - 11 marca 2016 12:51


W sektorze dynamicznie rozwijających się miejscowości podmiejskich znajdują się Pobiedziska leżące na szlaku pomiędzy Poznaniem a Gnieznem. Położone malowniczo miasteczko przyciąga również deweloperów. To tam kolejną inwestycję mieszkaniową stawia firma Agrobex.


Budowa osiedla Nowe Pobiedziska rozpoczęła się w ubiegłym roku. W pierwszym etapie realizowane jest 51 mieszkań. Projekt architektoniczny zakłada budynki trzypiętrowe i czteropiętrowe. Będą w nich mieszkania od dwupokojowych do czteropokojowych o powierzchni od 32 do 79 mkw.

Na terenie osiedla dostępne będą miejsca parkingowe dla mieszkańców. Cena za metr kwadratowy waha się pomiędzy 3655 a 4100 zł, co pozwala zainteresowanym na zakup mieszkania z dopłatą w ramach rządowego programu dopłat MdM.

Inwestycja Nowe Pobiedziska powstaje przy ulicy gen. T. Kutrzeby. W najbliższym otoczeniu znajdują się szkoły, przedszkola, apteki, sklepy, skate park a także boisko orlik. Szybki dojazd do stolicy Wielkopolski zapewnia nowa trasa S5, która pozwala dotrzeć do Poznania w zaledwie 25 minut, a także dogodne połączenie koleją i starą drogą DK92.

Nieopodal samej miejscowości znajduje się Park Krajobrazowy Promno i Puszcza Zielonka z malowniczymi jeziorami. Sprzyja to uprawianiu wielu dyscyplin sportowych. Aktywność fizyczną pobiedziszczan wspiera firma Agrobex, która w 2016 roku została oficjalnym sponsorem lokalnej drużyny piłkarskiej – Huragan Pobiedziska. Deweloper zorganizuje tu również bieg Agrobex - Leśna Piątka, który odbędzie się 10 kwietnia i wystartuje spod skansenu miniatur w Pobiedziskach.