Allcon kończy budowę 700 mieszkań na Królewskim Wzgórzu

Allcon Budownictwo finalizuje realizację ostatniego etapu budowy osiedla Królewskie Wzgórze w Gdańsku Morenie.

Autor: HouseMarket.pl 24 marca 2017 15:22

Ostatni z 21 budynków liczącej niemal 700 mieszkań inwestycji zostanie oddany do użytkowania w kwietniu 2017 roku. To jedna z największych pod względem skali inwestycja mieszkaniowa zrealizowana do tej pory przez gdyńskiego generalnego wykonawcę.

Osiedle Królewskie Wzgórze zlokalizowane jest w Gdańsku Morenie przy ul. Myśliwskiej, jego deweloperem jest wchodząca w skład Grupy Allcon spółka Allcon Osiedla. W ramach wieloetapowej inwestycji powstało 21 budynków w 3-piętrowej zabudowie. Znajdują się w nich aż 693 mieszkania. Łączna kubatura obiektów wynosi 170,1 tys. metrów sześciennych, natomiast powierzchnia użytkowa mieszkań 42,1 tys. mkw. Do tej pory do użytkowania oddanych zostało 20 budynków, natomiast prace budowlane na ostatnim z nich są finalizowane – zostanie on przekazany deweloperowi w kwietniu 2017 roku.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Pod względem liczby i kubatury budynków, a także liczby i powierzchni użytkowej mieszkań, Królewskie Wzgórze jest największym projektem mieszkaniowym, jaki do tej pory mieliśmy okazję realizować. Nie tylko w ramach Grupy Allcon, ale w ogóle w tej kategorii budownictwa – również na zlecenie zewnętrznych podmiotów. To jedna z naszych kluczowych specjalizacji, w 2017 r. przekroczymy 20 ukończonych inwestycji mieszkaniowych i apartamentowych znajdujących się w naszym portfolio ­­- mówi Mariusz Białek, prezes zarządu w Allcon Budownictwo.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych