Allcon powiększa ofertę Atrium Oliva

Deweloper Allcon powiększył ofertę Atrium Oliva o drugi i zarazem ostatni etap tej inwestycji. Do sprzedaży trafiły dwa kolejne budynki, których budowa właśnie się rozpoczyna.

Autor: housemarket.pl 24 czerwca 2022 13:56

  • Atrium Oliva to kameralny projekt zlokalizowany w jednej z najpiękniejszych dzielnic Gdańska - Oliwie.
  • W ramach nowego etapu powstanie limitowana pula 47 apartamentów.
  • Inwestycja posiada międzynarodowy certyfikat BREEAM.

Atrium Oliva powstaje w cichej części jednej z najbardziej znanych i cenionych dzielnic Gdańska. Oliwa to mariaż historii wyrażonej w XVII-wiecznej zabudowie i urokliwych, brukowanych uliczkach z bujną zielenią Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz Parku Oliwskiego.

Kameralne osiedle

W ramach nowego etapu powstanie limitowana pula 47 apartamentów o powierzchni do 128 mkw. Z ich okien będzie roztaczał się widok na zielone patio lub lasy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Inwestycja nie będzie grodzona, ale budynki zostaną usytuowane tak, by wewnątrz kwartału stworzyć kameralne, naturalne miejsce przeznaczone wyłącznie dla mieszkańców. Dopracowany w każdym szczególe, nowatorski projekt powstał w doświadczonej pracowni Roark Architekci.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Adekwatnie do potrzeb

Koncepcja inwestycji opiera się na różnorodnych potrzebach mieszkańców oraz budowaniu zdrowych relacji międzyludzkich. Dużo uwagi poświęcono rozwiązaniom sprzyjającym odpoczynkowi i dobremu spędzaniu wolnego czasu. Sercem projektu będzie obniżone terenowo patio z roślinami, założeniem wodnym, kładką oraz teatralnymi schodami. To rozwiązanie inspirowane klasycznymi domami atrialnymi. Ma ono sprzyjać spędzaniu czasu pośród natury oraz pozytywnej, sąsiedzkiej atmosferze. Oryginalne rozwiązania znajdziemy także we wnętrzach budynków. Poza prywatną strefą fitness z saunami i salą klubową, która będzie świetnym miejscem spotkań, Allcon zrealizuje m.in. przestrzeń relaksu z tężnią solankową, do tej pory stosowaną tylko w sanatoriach i hotelach SPA. Umożliwi ona odpoczynek w nadmorskim mikroklimacie.

Ekologia i zdrowie

Międzynarodowy certyfikat BREEAM, który otrzymało Atrium Oliva to dowód na wyjątkową dbałość o środowisko, ale też zdrowie i dobrostan mieszkańców.

- Wszystkim nam powinno zależeć na realizacji wysokiej jakości projektów, które sprzyjają ekologii i dobremu samopoczuciu. Dlatego mam nadzieję, że baza BREEAM w Polsce będzie się powiększać. Obecnie certyfikowanych inwestycji mieszkalnych jest niestety bardzo mało. Wynika to z faktu, że dla budynków mieszkaniowych normy są bardzo rygorystyczne, wymagające zarówno dla inwestora, jak i projektantów oraz wykonawców. Dla klienta to jednak prawdziwa gwarancja wysokiej jakości - mówi Piotr Tarkowski, członek zarządu Allcon.

Dzięki zastosowaniu tzw. modelowania energetycznego, inwestor mógł uzyskać najbardziej możliwą energooszczędność budynku. W tym celu wprowadzono szereg rozwiązań, w tym panele fotowoltaiczne i efektywne systemy windowe. Eksperci międzynarodowej jednostki certyfikującej BRE docenili także wysokie nasłonecznienie mieszkań w Atrium Oliva, które sprzyja dobrej kondycji mieszkańców, oszczędnościom i ekologii. Na podstawie szczegółowej analizy projektu stwierdzono, że apartamenty w Atrium Oliva będą o ok. 30 proc. bardziej energooszczędne niż zakładają standardowe wymagania.

Allcon otoczył opieką istniejący drzewostan i zredukował wycinkę do niezbędnego minimum. W glebie zamontowano czujniki, które pozwalają na optymalne nawodnienie roślin, bez marnowania wody. Architekci zieleni w konsultacji z ekologami starannie zaprojektowali przestrzeń zieloną, odpowiednio dobierając gatunki do zastanego ekosystemu. Dzięki temu powstanie miejsce nie tylko estetyczne, ale też harmonijne z przyrodą i długowieczne.

Certyfikowana jakość

W przypadku Atrium Oliva słowo „premium” to nie tylko obietnica, ale przede wszystkim potwierdzona certyfikatem najwyższa jakość. Inwestycja zostanie wykończona drogimi, szlachetnymi materiałami. Co ważne, są one objęte deklaracją środowiskową. Deweloper i architekci korzystali z analizy LCA (Life Cycle Analysis). Określa ona wpływ poszczególnych elementów na środowisko. Wśród materiałów znalazło się m.in. drewno posiadające certyfikat FSC. Wysoki standard potwierdzają także rozwiązania służące bezpieczeństwu. Apartamenty będą wyposażone w dodatkowy system alarmowy. Za pomocą aplikacji, mieszkańcy będą mogli też łączyć się ze swoim apartamentem z każdego punktu na świecie i umożliwić dostęp do niego rodzinie lub znajomym.

Efekty pracy dewelopera poznamy pod koniec 2023 roku, kiedy zakończy się budowa II etapu inwestycji.

Ceny nowych apartamentów zaczynają się od 22 tysięcy złotych za mkw .

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych