Antczak buduje Dom Przy Ratuszu. Dodatkowo wyremontuje szkołę i wybuduje skrzyżowanie

W ramach partnerskiej współpracy z Dzielnicą Białołęka, grupa Antczak przeprowadzi remont Szkoły Podstawowej nr 314 im. Przyjaciół Ziemi. To element dodatkowych świadczeń na rzecz społeczności lokalnej, na które zdecydował się inwestor przed rozpoczęciem inwestycji Dom przy Ratuszu przy ul. Światowida.

Autor: housemarket.pl 28 czerwca 2022 09:25

  • Remont szkoły jest wyrazem zaangażowania w rozwój dzielnicy, w której Grupa Antczak planuje inwestycję mieszkaniowo-usługową Dom przy Ratuszu
  • W ramach inwestycji powstanie 105 mieszkań i 8 lokali usługowych.
  • Poza pracami remontowymi w szkole Antczak będzie również odpowiadać za budowę skrzyżowania ulic Światowida i Milenijnej.

Zgodę na realizację projektu przy ul. Światowida wyraziła Rada miasta stołecznego Warszawy w trybie ustawy o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz inwestycji towarzyszących. W efekcie teren naprzeciwko urzędu Dzielnicy Białołęka wzbogaci piękna bryła budynku o ceglanej fasadzie, zaprojektowana przez pracownię BBGK Architekci. Budynek pomieści 105 mieszkań i 8 lokali usługowych.

Łączna wartość zaangażowania Grupy Antczak w remont białołęckiej szkoły wyniesie około 2,8 mln zł.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Prace będą realizowane w dwóch kolejnych sezonach wakacyjnych. Od czerwca do końca sierpnia br. inwestor przeprowadzi gruntowną naprawę pokrycia dachowego sali gimnastycznej i części wejściowej głównego budynku szkoły. Dodatkowo podłoga sali gimnastycznej zostanie wymieniona na nowoczesną nawierzchnię syntetyczną. Wszystkie prace będą prowadzone w sposób, który nie zakłóci zaplanowanych w placówce zajęć w ramach akcji „Lato w mieście”.

Drugi etap prac remontowych odbędzie się w terminie czerwiec – sierpień 2023 roku. W budynku głównym szkoły Grupa Antczak wyremontuje część korytarzy i klatek schodowych, cztery świetlice oraz izolację zewnętrzną w kondygnacji podziemnej. Budynek nauczania początkowego zyska tzw. opaskę odwadniającą wraz z nowym cokołem i panelami elewacyjnymi. Prowadzące do obu budynków schody zostaną wymienione, a wejścia będą przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na placu zabaw zaplanowano nową nawierzchnię i zadaszenie piaskownicy.

Poza pracami remontowymi w szkole Grupa Antczak będzie również odpowiadać za budowę skrzyżowania ulic Światowida i Milenijnej. Realizacja inwestycji pozwoli uspokoić okoliczny ruch, poprawi bezpieczeństwo mieszkańców i stanie się zalążkiem centrum lokalnego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych