Apartamentowe żniwa w Złotej 44

Miniony rok był szczególny dla Złotej 44. W luksusowym apartamentowcu sprzedano ponad 50 proc. mieszkań. Klucze trafią m.in. do dyplomatów, liderów biznesu i Roberta Lewandowskiego. - Zaczęliśmy zbierać owoce naszej pracy nad przywróceniem temu projektowi należytego miejsca na rynku nieruchomości - mówi Rafał Szczepański, wiceprezes zarządu BBI Development. Plan dewelopera jest jednak jeszcze bardziej ambitny.

Autor: HouseMarket.pl 17 stycznia 2017 15:38

- Przekroczyliśmy próg 50 proc. sprzedanych apartamentów - mówi wiceprezes BBI. To w sumie 107 apartamentów o różnorodnych metrażach, które już wkrótce trafią w ręce klientów indywidualnych i instytucjonalnych.

- Zainteresowanie klientów indywidualnych apartamentami w Złotej 44 niewątpliwie wzrosło po oddaniu piętra rekreacyjnego, które jest wyjątkowe na skalę europejską - mówi Rafał Szczepański. - Strefa sportowo-rekreacyjna okazała się być bodźcem do sfinalizowania transakcji zakupu na tyle szybko, by nie stracić wybranego apartamentu. 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jedna z transakcji odbyła się w ciągu 24 godzin po tym, jak klient zobaczył piętro rekreacyjne tuż po jego oficjalnym otwarciu. Jego walory docenił również Robert Lewandowski, który nabył apartament w maju ubiegłego roku. Oprócz znanego sportowca, wśród mieszkańców rezydencji znajdą się także dyplomaci, liderzy biznesu i przedsiębiorcy zarówno z Polski, jak i z zagranicy, którzy cenią światowej klasy estetykę i pragną żyć na najwyższym poziomie.

- Dynamika sprzedaży w styczniu br. jest równie wysoka - przyznaje wiceprezes BBI. - Zakładamy, że całą sprzedaż sfinalizujemy do połowy 2018 roku. To ambitne zadanie, ale możliwe do zrealizowania.

Sprzedaż Złotej 44 w 2016 roku to blisko 25 proc. udziału w łącznej wartości sprzedanych w Warszawie apartamentów. - Dane pokazują siłę tego projektu - mówi Rafał Szczepański.

Wiodącą pozycję na rynku, ale i dobrą passę na rynku apartamentów z najwyższej półki pokazują wyniki analizy REAS. 

- Miniony rok był najlepszym w całej historii rynku deweloperskiego. Sprzedaż mieszkań w Warszawie biła rekordy we wszystkich segmentach rynku. Największy wzrost liczby transakcji, o ponad 70 proc., odnotowaliśmy w segmencie apartamentów. Jednocześnie o blisko 10 proc. wzrosła w 2016 roku cena mieszkań w najbardziej luksusowych apartamentowcach – komentuje sytuację na rynku Paweł Sztejter, wiceprezes zarządu REAS.

W budynku trwają ostatnie prace wykończeniowe. BBI chce uzyskać zgodę na użytkowanie budynku jeszcze w pierwszym kwartale br. Jak zapewniają przedstawiciele BBI, w ofercie zostały jeszcze apartamenty zlokalizowane na najwyższych piętrach budynku.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych