Apartamentowiec rośnie na szczecińskich bulwarach

Nad Odrą to realizowany przez J.W. Construction kompleks apartamentowców z zielonymi tarasami na dachach, mariną oraz zapleczem handlowo-usługowym, który powstanie na Łasztowni, między Mostem Długim a Kanałem Zielonym. Generalnym wykonawcą inwestycji został PORR.

Autor: housemarket.pl 18 lutego 2022 16:04

  • Osiedle Nad Odrą jest drugim projektem J.W. Construction realizowanym w stolicy województwa zachodniopomorskiego.
  • PORR w ciągu 26 miesięcy zrealizuje on budowę dwóch siedmiopiętrowych budynków, każdy o powierzchni ok. 25 tys. mkw.
  • Łącznie w inwestycji Nad Odrą powstanie prawie 800 lokali.

- To kolejna inwestycja realizowana przez PORR dla J.W. Construction. To dla nas dowód zaufania i zadowolenia inwestora z efektów naszej dotychczasowej pracy. Projekty deweloperskie coraz bardziej dominują w portfelu kubatury w PORR. Dzięki naszym kompetencjom i doświadczeniu sprawnie je realizujemy tworząc nowoczesną przestrzeń polskich miast.   Jestem przekonany, że ,,Nad Odrą” będzie naszą kolejną wizytówką, projektem wykonanym w założonym haromonogramie i budżecie - mówi Dariusz Wietrzyński, członek zarządu PORR.

Osiedle Nad Odrą jest drugim projektem ogólnopolskiego dewelopera J.W. Construction realizowanym w stolicy województwa zachodniopomorskiego. Pierwszy to ukończony już  wieżowiec Hanza Tower, najwyższy w Szczecinie budynek apartamentowo-komercyjny. Dzięki inwestycji Nad Odrą szczecinianie zyskają mieszkania z panoramicznymi przeszkleniami z widokiem na Odrę i lewobrzeżny Szczecin, w jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc na mapie Szczecina. Mieszkańcy osiedla będą mogli cumować jachty i łodzie pod własnym budynkiem.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

CZYTAJ TEŻ: SZCZECIN - RÓŻNE CENY GRUNTÓW W RÓŻNYCH DZIELNICACH

Prace na placu budowy rozpoczęły się 16 lutego. Jako pierwszy będzie realizowany budynek usytuowany najbliżej Kanału Zielonego. Będzie miał łącznie 7 kondygnacji, ale w niektórych miejscach będzie obniżony do 5. lub 6. Powstanie w nim 189 mieszkań, z przestronnymi balkonami i tarasami o powierzchni nawet do 85 m kw. Na parterze będą 23 lokale usługowe. Trzykondygnacyjny garaż pomieści 218 samochodów. Planowany termin zakończenia I etapu to maj 2024 roku.

- W kolejnym etapie PORR zbuduje budynek usytuowany nieco bliżej Mostu Długiego. Będzie w nim 237 mieszkań, lokale usługowe, 269 miejsc parkingowych, 100 boksów na rowery i 49 komórek lokatorskich. Trzeci etap jest jeszcze w fazie projektowania, ale już wiemy, że łącznie w inwestycji Nad Odrą powstanie prawie 800 lokali - mówi Małgorzata Ostrowska, dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction.

Cała zabudowa osiedla Nad Odrą usytuowana będzie na prawo od Mostu Długiego (patrząc w kierunku Prawobrzeża) i będzie sięgać aż do Kanału Zielonego, który oddziela Łasztownię od Kępy Parnickiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych