Apartamentowiec Wyspiańskiego 11 z pierwszymi mieszkańcami

Bouygues Immobilier zakończył swoją pierwszą, prestiżową inwestycję we Wrocławiu. To apartamenty Wyspiańskiego 11, tuż nad Odrą i ze spektakularnym widokiem na Ostrów Tumski.

Autor: HouseMarket.pl 04 listopada 2016 13:46

Bouygues Immobilier właśnie oddał do użytku swoją pierwszą inwestycję we Wrocławiu - kameralny apartamentowiec Wyspiańskiego 11.

– Wrocław to pierwsze po Warszawie miasto w Polsce, w którym realizujemy projekty mieszkaniowe. Do stolicy Dolnego Śląska przekonały nas trzy rzeczy: szybki rozwój miasta, potencjał dostępnych tu lokalizacji i dojrzałość rynku – mówi Iwona Kołodziejczyk, dyrektor wrocławskiego oddziału Bouygues Immobilier Polska.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Apartamenty z widokiem na Odrę

W apartamentowcu przy ul. Wyspiańskiego 11 jest w sumie 57 mieszkań. Charakteryzuje je wysokość prawie 3 m, panoramiczne okna oraz duże loggie i tarasy ze szklanymi balustradami. Mieszkańcy mają widok na Odrę, most Grunwaldzki, Ostrów Tumski i Stare Miasto. Do ich dyspozycji są: reprezentacyjna recepcja, fitness klub, sauna i podziemny parking. W holu budynku wisi certyfikowana reprodukcja obrazu Wyspiańskiego „Barki na Sekwanie”, przygotowana na specjalne zamówienie przez Muzeum Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Elewację obiektu tworzą płyty z włókna cementowego i kompozytu aluminiowego.

– Dla nas ważny jest każdy detal. Obraz to jeden z tych elementów, które nadają budynkowi indywidualny charakter, a przy tym nawiązują do klimatu Francji. Korzystając z doświadczeń francuskich dbamy również o to, by w przypadku każdej naszej inwestycji rozwiązania architektoniczne były jak najlepiej dopasowane do lokalizacji i tworzyły funkcjonalną przestrzeń do życia – podkreśla Iwona Kołodziejczyk.

Budowa Wyspiańskiego 11 rozpoczęła się wiosną 2015, a zakończyła we wrześniu tego roku. Wykonawcą był Erbud. Pierwsi mieszkańcy już się wprowadzają. W ofercie został tylko największy penthouse o powierzchni ponad 120 mkw. i z tarasem o powierzchni 100 mkw.

– Apartamenty sprzedały się szybko. To dzięki temu, że zachowaliśmy równowagę między lokalizacją, jakością rozwiązań i materiałów a ceną – mówi Iwona Kołodziejczyk.

Spokojna elegancja apartamentowca

Budynek wypełnił lukę w zabudowie przy Wybrzeżu Wyspiańskiego. Jego architektura wyróżnia się spokojną elegancją. Nowoczesny, minimalistyczny projekt przygotowała pracownia Zbigniewa Maćkowa. Architekt podkreśla, że to wyjątkowe miejsce w centrum Wrocławia, a budynek to doskonały przykład renesansu miasta, czyli trendu związanego z powrotem z przedmieść.

– Uzupełniając pierzeję zdecydowaliśmy się nie konkurować z wielowątkową architekturą nabrzeża, a raczej uspokoić wrażenia, tworząc harmonijną całość budującą dobre tło dla przepływającej obok Odry. Wyspiańskiego 11 idealnie wpisuje się w nasze rozumienie dobrego, gęstego, współczesnego miasta. Mieszkańcy budynku mogą korzystać ze wszystkich wartości dodanych, jakie niesie z sobą mieszkanie w centrum, a do tego mają niepowtarzalny i niezwykle rzadki w mieście widok z okien – podkreśla Zbigniew Maćków.

Bouygues Immobilier Polska już realizuje dwie kolejne, również kameralne inwestycje we Wrocławiu – Belleville przy ul. Pięknej oraz Villa Alouette przy ul. Rymarskiej na Grabiszynku.

– Zachęcił nas do tego sukces Wyspiańskiego 11. W przypadku obu nowych przedsięwzięć również obserwujemy bardzo duże zainteresowanie klientów. Dlatego w planach mamy już następne inwestycje w stolicy Dolnego Śląska – dodaje Iwona Kołodziejczyk.

Deweloper realizuje obecnie w Polsce łącznie 14 inwestycji, z tego większość w Warszawie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych