Apartamentowy drapacz chmur Aura Sky pnie się w góręHouseMarket.pl - 10 maja 2016 12:58


Aura Sky, który ma być najwyższym budynkiem prawobrzeżnej Warszawy, pnie się do góry. Konstrukcja żelbetowa jest już na etapie trzeciej kondygnacji, całkowicie wykonana jest też konstrukcja lokali usługowych od strony ul. Ostrobramskiej i Rodziewiczówny.

 5 i 9-kondygnacyjna część inwestycji powstanie jeszcze w tym roku, a zawieszenie wiechy na 26 kondygnacyjnej wieży przewidywane jest na przełomie marca i kwietnia 2017.

Zakończenie konstrukcji żelbetowej budynku 5-kondygnacyjnego przypada – zgodnie z harmonogramem – na koniec lipca br. Jednak zdaniem generalnego wykonawcy realizacja prac będzie miała miejsce wcześniej – już w czerwcu.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Zabudowa 9-kondygnacyjna ma być gotowa na przełomie sierpnia i września br. - mówi Paweł Prażmowski, kierownik budowy i przedstawiciel Unibep, generalnego wykonawcy Aura Sky. - W stanie surowym są już wszystkie lokale usługowe. W częściach, gdzie zaprojektowano niższą zabudowę, wykonano już trzecią kondygnację.

Cykl inwestycyjny Aura Sky reguluje jej dominanta. - 26-kondygnacyjna wieża, która sięgnie niemal 90 metrów, obecnie ma zrealizowaną konstrukcję żelbetową na poziomie 2 kondygnacji – mówi Paweł Prażmowski. - Tempo prac wskazuje, że jesteśmy w stanie wyprzedzić założony termin w harmonogramie nawet o miesiąc. Jednak przy budowie wysokościowców jesteśmy w większym stopniu uzależnieni od czynników zewnętrznych: głównie temperatury i siły wiatru.

Prace murowe rozpoczną się w maju br., a pod koniec roku będzie już można zaprosić klientów do obejrzenia części lokali (przystosowanych do tego pod kątem bezpieczeństwa); głównie we fragmentach o niższej zabudowie: 5 i 9-kondygnacyjnej.

- Około sierpnia br. na wieży planujemy montaż osłon przeciwwiatrowych. Zawieszenie wiechy na najwyższej, 26 kondygnacji, przewidujemy na przełomie marca i kwietnia 2017 roku – mówi Prażmowski.

Prezes Mill-Yon Gdańsk, inwestora Aura Sky, planuje realizację dwóch lokali pokazowych: 2- i 4-pokojowego. - Ten większy powstanie najprawdopodobniej na 16-tej kondygnacji, z oknami w stronę Pałacu Kultury – planuje Yael Rothschild. - Widok na panoramę miasta będzie już od 10 kondygnacji; wyraźnie widać stąd też wysokie budynki centrum – zapewnia.

Inwestycja została zaprojektowana z myślą o maksymalnym wyeksponowaniu tego widoku; okna będą panoramiczne (w niektórych mieszkaniach zastępują niemal całą ścianę), a loggie – duże i przeszklone od poziomu podłogi.

- Te widokowe apartamenty w Aura Sky kupują Brytyjczycy, Francuzi, a nawet obywatele USA. Wśród nabywców jest również grupa Polaków, tymczasowo mieszkających za granicą i w najbliższej przyszłości planujących powrót do kraju– mówi Marzena Christiansen, dyrektor sprzedaży. - Ta grupa klientów wybiera mieszkania położone najwyżej: od 18 do 26 kondygnacji; także penthousy.

Rozmowy handlowe z nabywcami takich mieszkań trwają znacznie dłużej, ze względu na szczególne wymagania. - Pomysły klientów na aranżację bywają na tyle nietypowe, że wymagają szeregu konsultacji i dostosowania warunków technicznych – mówi Marzena Christiansen.

Jednak przeważająca grupa nabywców Aura Sky to ludzie młodzi. Przekonuje ich bliskość centrum, wygoda życia, reprezentacyjne powierzchnie wspólne i nowoczesna architektura z dużą ilością przeszkleń.