Apartamenty Drewnowska 43 w Łodzi gotowe do zamieszkania

ATAL uroczyście wieńczy inwestycję Apartamenty Drewnowska 43 w Łodzi.

Autor: aw 09 czerwca 2022 09:26

  • ATAL uroczystością z udziałem Hanny Zdanowskiej - prezydent Łodzi, oficjalnie zakończył 8 czerwca budowę prestiżowej inwestycji Apartamenty Drewnowska 43.
  • W ramach inwestycji, rozpoczętej w III kw. 2017 roku i podzielonej na cztery etapy, powstało 739 mieszkań i 71 lokali usługowo-biurowych w 18 budynkach.
  • W wydarzeniu udział wzięli również: wiceprezydent Łodzi Adam Pustelnik oraz arch. Andrzej Owczarek, prezes Biura Architektonicznego NOW, które zaprojektowało zespół mieszkaniowo-usługowy.

- Dzięki wszystkim naszym dotych­cza­sowym projektom w Łodzi i okolicy przybyło prawie 4000 mieszkań – podsumował Zbigniew Juroszek, prezes ATAL S.A.

Samorządowcy podkreślili wkład dewelopera w rozwój budownictwa mieszkaniowego Łodzi, miasto­twórczy charakter zrealizowanych projektów oraz inwestycyjną atrakcyjność miasta.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Apartamenty obok łódzkiego "metra"

- To bardzo ważne, że inwestorzy realizują swoje inwestycje w samym sercu miasta. Takie działania wpisują się w realizowaną przez miasto strategię miasta kompaktowego nasta­wionego na rozwój „do wewnątrz”. Warto tutaj wspomnieć, że w sąsiedztwie tej inwestycji powstaje tunel średnicowy, którego jedna ze stacji powstanie przy ul. Ogrodowej/Karskiego, co umożliwi miesz­kańcom korzystanie z pierwszej nitki „łódzkiego metra” – powiedziała Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

- Bardzo się cieszę, że kolejna inwestycja w centrum Łodzi została zakończona sukcesem. Wierzę, że pomimo ostatnich wydarzeń związanych z pandemią koronawirusa, jak i sytuacją polityczną na świecie, rynek mieszkaniowy w Łodzi będzie się dalej rozwijał. Z rozmów z inwestorem wiem, że inwestycja Apartamenty Drewnowska 43 to nie jest Jego ostatnie słowo i planowane są kolejne, niemniej imponujące inwestycje w Łodzi – powiedział Adam Pustelnik, wiceprezydent Łodzi.

Prezes ATAL, w swoim wystąpieniu zwrócił m.in. uwagę na 15-letnią aktywność firmy na łódzkim rynku, skalę zrealizowanych projektów, a także odniósł się do planów.

- Łódź jest bardzo ważnym i perspektywicznym obszarem naszej działalności już od 2007 r. Dzięki sześciu inwestycjom ATAL w Łodzi i okolicy przybyło prawie 4000 mieszkań. Głównie realizujemy tu projekty wieloetapowe, często na mało zagospodarowanych terenach, dające początek nowym dzielnicom lub przyczyniające się do rozwoju istniejących, na przykład takich jak Bałuty. Atrak­cyjny bank ziemi w naszym posiadaniu pozwala na ambitne i sprecyzowane zamiary inwestycyjne w kolejnych latach. Kontynuujemy rozpoczęte projekty, ale pracujemy także nad nowymi – powiedział Zbigniew Juroszek.

Założenia architektoniczne kompleksu mieszkaniowego skomentował arch. Andrzej Owczarek.

- Projektując Apartamenty Drewnowska 43 staraliśmy się na dużym poprzemysłowym terenie wytworzyć nową przestrzeń miejską z ulicami i kwartałami zabudowy. Każdy z kwartałów posiada indywidualne rozwiązania architektoniczne wynikające z jego kontekstu urbanistycznego. Funk­cje usługowe i biurowe, wypełniające jedną lub dwie dolne kondygnacje przylegającej do ulic zabudowy mieszkaniowej, pozwoliły na ukształtowanie atrakcyjnej, także programowo, nowej przestrzeni publicz­nej. Charakterystyczny dla Bałut nieregularny układ ulic został wykorzystany kompozycyjnie w kwartale przylegającym do ul. Lutomierskiej, stanowiącym obudowę głównej zielonej przestrzeni rekreacyjnej zespołu – mówił arch. Andrzej Owczarek Prezes NOW Biuro Architektoniczne 

Inwestycja doskonale wpisała się w istniejącą tkankę miejską i stworzyła nową jakość w ofercie mieszka­niowej tej części miasta, wpływając tym samym pozytywnie na atrak­cyj­ność dzielnicy Bałuty jako wygodnego miejsca do życia.

Apartamenty Drewnowska 43

Apartamenty powstały w obrębie śródmiejskiej zabudowy, w miejscu o prestiżowym i historycznym charakterze, tuż obok popularnej łódzkiej Manufaktury. To lokalizacja, która łączy w sobie bezpośrednie sąsiedztwo popularnych terenów rekreacyjnych z licznymi placówkami handlowymi, usługowymi i obiektami użyteczności publicznej.

Mieszkający tu rowerzyści mogą korzystać z wygodnych ścieżek rowerowych łączących ul. Drewnowską z innymi częściami Łodzi. Dla użytkowników komunikacji miejskiej dostępne są liczne linie autobusowe i tramwajowe – najbliższy przystanek tramwajowy znajduje się przy ulicy Zachodniej. Również stacja planowanego tunelu średnicowego, tzw. łódzkiego metra, znajdzie się niedaleko, przy ul. Ogrodowej. Mieszkańcy Apartamentów, którzy wybierają samochód, mogą z łatwością dostać się do każdego punktu w mieście, włączając się do ruchu na ul. Zachodniej lub Al. Włókniarzy.

Apartamenty Drewnowska 43 na finiszu sprzedaży

W ofercie pozostało zaledwie kilka ostatnich wolnych lokali. Ten adres cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem nabywców, a klientami były również osoby spoza Łodzi, które postanowiły osiedlić się w tym mieście – powiedziała Agata Giebel-Gałaman, dyrektor Filii ATAL w Łodzi.

Z łódzkiego portfolio firmy ATAL aktualnie w sprzedaży są jeszcze mieszkania w wieloetapowej inwestycji Nowe Miasto Polesie oraz na kameralnym osiedlu ATAL Aura. Deweloper realizuje także projekt Źródlana 31 Residence w pobliskim Piotrkowie Trybunalskim.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych