Apartamenty Józefów: nowa odsłona świdermajera

Neoświdermajer – tak nazywana jest współczesna stylizacja świdermajer, połączenie tradycji z nowoczesnością. Przykładem takiej architektury są Apartamenty Józefów, zakończona właśnie inwestycja pod Warszawą.

Autor: HouseMarket.pl 29 września 2016 13:24

Estetyka projektów w Józefowie, ze względu na historię miejsca i uwarunkowania planistyczne, nawiązuje do lokalnego stylu świdermajer, ale przy budowie budynku przy ul. Ogrodowej zastosowano najnowsze rozwiązania architektoniczno-technologiczne.

Udana architektura neoświdermajer

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Nazwę „świdermajer” zawdzięczamy poecie Konstantemu Ildefonsowi Gałczyńskiemu, który w jednym ze swoich wierszy połączył żartobliwie znany styl biedermeier z nazwą malowniczej rzeki Świder, przepływającej przez Józefów.

– Apartamenty Józefów stanowią przykład inspirującej i udanej architektury neoświdermajer, przyciągają uwagę odbiorcy lokalnym genius loci, wyrażonym przez połączenie miejscowych tradycji letniskowych i uzdrowiskowych z nowoczesną i funkcjonalną architekturą – uważa Robert Lewandowski, pasjonat stylu świdermajer i autor portalu swidermajer.pl.

Nawiązania do stylu świdermajer widać w bryle, detalu oraz materiałach Apartamentów Józefów. Główną częścią dziedzińca dostępnego dla mieszkańców jest drewniana altana, wykonana w całości z elementów charakterystycznych dla świdermajera. Budynek mieszkalny tworzą dwa wyraźne skrzydła, połączone ze sobą w parterze za pomocą przeszklonego holu. Takie rozwiązanie pozwoliło nie tylko na prawidłowe oświetlenie i nasłonecznienie mieszkań – reprezentacyjne lobby z recepcją nawiązuje funkcjonalnie do uzdrowiskowych tradycji Józefowa.

– Połączenie przestronnej recepcji z aneksem dla oczekujących gości, z wewnętrznymi ciągami komunikacyjnymi oraz z widokiem na rozległy ogród i drewnianą altanę w stylu świdermajer, której fotograficzne motywy pojawiają się w architekturze wnętrza, może wprowadzić w sielankowy, letniskowy nastrój niezależnie od pory roku – ocenia Robert Lewandowski.

Budynek nie dominuje pośród starego drzewostanu

Ekspert podkreśla, że otoczenie Apartamentów Józefów nie zostało ograniczone strzeżonym parkanem i wysoką bramą wjazdową – rozwiązaniami bardzo często stosowanymi przy innych inwestycjach na rynku pierwotnym.

– Wręcz przeciwnie, część terenu biologicznie czynnego została rozgrodzona i wraz z elementami małej architektury płynnie wkomponowana w otwartą przestrzeń miasta, a sam budynek nie dominuje pośród starego drzewostanu – mówi Robert Lewandowski.

Dbałość o estetykę projektu ze względu na historię miejsca czy uwarunkowania planistyczne to nieodłączny element związany z inwestycjami dewelopera, który wybudował Apartamenty Józefów – spółki Topnorma. Autorem projektu architektoniczno-budowlanego Apartamentów Józefów jest architekt Artur Szafrański z firmy Sceno Kreacje, która jest także głównym wykonawcą inwestycji.

W Apartamentach Józefów znajdują się 72 lokale mieszkalne, które zostały prawie w całości sprzedane – pozostało już tylko kilka ostatnich apartamentów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych