Apartamenty Lokum Vena: elegancja w sercu Wrocławia

W wyjątkowej części Wrocławia, w sąsiedztwie historycznego Ostrowa Tumskiego i Rynku, powstaje prestiżowe osiedle Lokum Vena. Inwestycja będzie eleganckim połączeniem historycznej zabudowy z nowoczesną architekturą.

Autor: HouseMarket.pl 23 marca 2017 09:00

Lokum Deweloper wprowadził do oferty nietypową inwestycję w centrum Wrocławia. Deweloper planuje zrewitalizować zabytkowe obiekty otoczone starodrzewem i zaadaptować je na mieszkania o charakterze apartamentowym.

- Ten najnowszy projekt w naszej ofercie budzi duże zainteresowanie wśród potencjalnych klientów ze względu na unikalną lokalizację - mówi Bartosz Kuźniar, prezes Lokum Deweloper. - Zabytkowy kompleks jest jednym z ostatnich miejsc, które można zagospodarować w starej części Wrocławia.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Firma, w ramach dwóch etapów, planuje połączyć zrewitalizowaną tkankę z nową częścią inwestycji. Najstarsza część zabytkowego zespołu powstała pod koniec XIX wieku jako Fundacja Wrocławskiego Ojczyźnianego Związku Kobiet pod patronatem cesarzowej Augusty. Neogotycka bryła to dzieło architekta, Alberta Graua. Jego prace można podziwiać również w innych zakątkach Wrocławia – przy ul. Włodkowica 4 w Dzielnicy Czterech Wyznań znajduje się Pałac Ballestremów, a przy ul. Gdańskiej 2, niedaleko ulicy Sienkiewicza, zlokalizowany jest Budynek Fundacji Heimanów.

Nowoczesna część inwestycji utrzymana będzie w minimalistycznym, eleganckim stylu, który podkreśli walory neogotyckiej zabudowy. Łącznie w Lokum Vena powstanie około 270 apartamentów, które - jak zapewnia deweloper - mogą stanowić również atrakcyjny produkt inwestycyjny. Powierzchnia apartamentów waha się od 25 do blisko 100 mkw. Minimalna cena za mkw. wynosi ok. 8,9 tys. zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych