Apartamenty Ludwiki - Dom Development buduje w centrum Woli

Apartamenty Ludwiki to nowy projekt Dom Development na warszawskiej Woli. Do sprzedaży trafiły łącznie 403 mieszkania w pięciu nowoczesnych budynkach.

Autor: housemarket.pl 01 grudnia 2021 12:30

  • Dom Development wybuduje inwestycję na warszawskiej Woli. 
  • Z myślą o wygodzie mieszkańców deweloper zaplanował m.in. zielony dziedziniec, ścieżkę dla biegaczy, rozwiązania z zakresu smart building oraz ogólnodostępną stacją ładowania dla aut elektrycznych.
  • Przekazanie lokali planowane jest na IV kwartał 2023 roku.
  • Dom Development wyremontuje także fragment ulicy Ludwiki oraz wybuduje kilkusetmetrowy odcinek drogi publicznej, która stanowić będzie dojazd do Przedszkola nr 74 oraz kilku sąsiednich budynków.

Apartamenty Ludwiki zlokalizowane są w samym sercu Woli. Dzielnica, mająca długą i bogatą historię, w ostatnich latach podlega ogromnym zmianom, stając się jednym z najatrakcyjniejszych terenów mieszkalnych i inwestycyjnych w Warszawie.

Docelowo na osiedlu Apartamenty Ludwiki powstanie łącznie 5 budynków, mających od 3 do 8 pięter. Do sprzedaży trafiły 403 mieszkania o powierzchni od 26 m2 do 133 m2, posiadające od 1 do 5 pokoi, przy czym połowę stanowić będą cieszące się największą popularnością lokale dwupokojowe.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wysoki standard podkreślą m.in. duże, drewniane okna, wysokość pomieszczeń sięgająca 2,7 metra oraz nawiewniki okienne z wkładkami antysmogowymi. Na elewacji budynków pojawią się szlachetne materiały, m.in. szkło, stal, aluminium, laminat oraz mineralna płytka klinkierowa, a we wnętrzach gresy i marmur naturalny. Każdy z apartamentów będzie miał przestronną loggię, balkon lub taras, a te znajdujące się na parterze – prywatne, zielone ogródki. Na terenie osiedla zaplanowano miejsca do rekreacji: place zabaw dla dzieci i miejsca relaksu dla dorosłych. Powstanie także ścieżka dla biegaczy wokół kwartału zabudowy. Dla wygody mieszkańców inwestycję zaprojektowano w duchu smart building (tzw. inteligentnego budynku), z zastosowaniem rozwiązań, które pozwalają m.in. na otwieranie bram, furtek czy drzwi wejściowych za pomocą smartfona lub smartwatcha oraz automatyczne przywoływanie windy. Na osiedlu pojawi się również paczkomat obsadzony roślinnością.

CZYTAJ TEŻ: DOM DEVELOPMENT SZYKUJE SIĘ DO PRZEJĘCIA SENTO

Apartamenty Ludwiki to kolejny projekt Dom Development, który wpisuje się w ideę zrównoważonego budownictwa. Na terenie inwestycji pojawi się atrakcyjnie zaaranżowana zieleń w postaci licznych drzew, krzewów i kwiatów, a także zielonych dachów. Tak bogata szata roślinna obniży temperaturę w upalne dni, pochłonie szkodliwe substancje, poprawi retencję wody oraz przyczyni się do zachowania bioróżnorodności. Z myślą o cyklistach zaprojektowano pomieszczenie na rowery, gdzie będzie można bezpiecznie przechowywać swoje jednoślady, a użytkownicy samochodów elektrycznych będą mogli korzystać z ogólnodostępnej stacji ładowania.

II linia metra tuż za rogiem

Nowe osiedle Dom Development, największej firmy deweloperskiej w Polsce, zlokalizowane jest zaledwie 150 metrów od II linii metra. Dojazd ze stacji Płocka do stacji Świętokrzyska, łączącej się z I linią metra, zajmuje niespełna 10 minut. Pozwala to na szybkie i wygodne dotarcie do Dworca Centralnego oraz ścisłego centrum. Tylko jedna stacja metra dzieli Apartamenty Ludwiki od prężnie rozwijającego się centrum biznesowego przy Rondzie Daszyńskiego.

Z korzyścią dla mieszkańców stolicy

Apartamenty Ludwiki zostały pomyślane jako inwestycja miastotwórcza. Otwarty charakter osiedla pozwoli okolicznym mieszkańcom na szybsze i wygodniejsze niż obecnie dojście do stacji metra Płocka. Przeznaczenie części parterów na usługi sprawi, że pojawią się nowe sklepy i restauracje, z których każdy będzie mógł skorzystać. Przy okazji realizacji inwestycji zmodernizowany zostanie także lokalny układ drogowy. Deweloper wyremontuje fragment ulicy Ludwiki oraz wybuduje kilkusetmetrowy odcinek drogi publicznej, która stanowić będzie dojazd do Przedszkola nr 74 oraz kilku sąsiednich budynków.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych