Apartamenty Marcinkowskiego 8 powstały z szacunkiem dla detalu

Apartamenty Marcinkowskiego 8 powstały w kamienicy zbudowanej w 1902 r. przez znanego jubilera i złotnika J. Schlossarka, którego drogocenne dzieła zdobią zbiory Wrocławskiego Muzeum Archidiecezjalnego. Profesja właściciela tłumaczy atencję dla detali widoczną we wszystkich fragmentach budynku.

Autor: HouseMarket.pl 16 września 2016 11:25

Zrewitalizowana przez Immobillo Group kamienica Marcinkowskiego 8 w Śródmieściu Wrocławia mieści 15 apartamentów na pięciu kondygnacjach naziemnych o powierzchni od 47 do 156 mkw. Ceny zaczynają się od 10500 zł za metr kwadratowy.

 Odwzorowanie oryginału sprzed ponad 110 lat

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Najwyraźniejszą cechą apartamentów położonych w tym zabytku jest niestandardowa wysokość pomieszczeń oraz duża powierzchnia okien. Stolarka okienna swoim stylem stanowi wierne odwzorowanie oryginału sprzed ponad 110 lat, mimo że została wyprodukowana zgodnie z aktualnymi technologiami.

Współczesne apartamenty muszą być w pełni dopasowane do wymagań mieszkańców, dlatego zespół projektantów wnętrz, rzemieślników i artystów z Panda Studio, z którym deweloper - Immobillo Group współpracuje jest gotowy, aby zaprojektować wnętrza przyszłych mieszkańców. Panda Studio przygotowała też przykładowe aranżacje wnętrz kamienicy przy Marcinkowskiego.

Kamienica od jubilera

Kamienica została wybudowana w 1902 roku, uzupełniając ciąg budynków z czerwonej cegły wypełniających narożnik ulic Karola Marcinkowskiego i Ludwika Pasteura. Budynek był inwestycją znanego jubilera i złotnika J. Schlossarka, którego drogocenne dzieła do dziś zdobią kolekcje koneserów sztuki oraz zbiory Wrocławskiego Muzeum Archidiecezjalnego. Profesja właściciela tłumaczy atencję dla detali widoczną we wszystkich fragmentach budynku.

Zabytkowa, ozdobna elewacja robi ogromne wrażenie. Po wejściu do budynku przez rozległy, zdobiony hall, widok przestronnej, doświetlonej klatki schodowej i części wspólnych z licznymi elementami dekoracyjnymi, kutymi balustradami oraz oryginalnymi płytkami ceramicznymi potęgują wrażenie podróży w czasie.

Mieszanka klasycznych i nowoczesnych elementów

Drewniane okna, imitujące oryginalny projekt, oferują wspaniały widok na jedną z najpiękniejszych i spokojnych dzielnic Wrocławia oraz zapewniają dostęp dużej ilości światła dziennego. Wysokie pomieszczenia i logicznie rozplanowane układy pomieszczeń potęgują wrażenie przestrzeni. Liczne oryginalne detale w apartamentach i częściach wspólnych wzmacniają poczucie zabytkowego miejsca i umożliwiają stworzenie wyjątkowych wnętrz z mieszanką klasycznych i nowoczesnych elementów.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych