Apartamenty na Wyspie Spichrzów na nowych warunkachHouseMarket.pl - 25 stycznia 2016 11:11


Dekpol zmienił nazwę aparthotelu powstającego w ramach kompleksu Nowa Motława. Deweloper wydłużył również okres zwrotu z inwestycji.

Deweloper wydłużył do 15 lat okres gwarantowanego zwrotu z inwestycji, co oznacza że nabywcy otrzymują gwarancję minimum 75 proc. zysku.

Aparthotel Number One jest częścią najnowszej inwestycji firmy Dekpol realizowanej na gdańskiej Wyspie Spichrzów przy ul. Jaglanej nad brzegiem rzeki Motława. Obiekt, którego projekt architektoniczny opracowała pracownia KD Kozikowski Design, pomieści 174 apartamenty sprzedawane w systemie condo. W ofercie są jednopokojowe i dwupokojowe apartamenty hotelowe o powierzchni od 22 do 42 mkw. w pełni wykończone i wyposażone, m.in. w inteligentne systemy do zarządzania typu SMART TV czy BMS.

Oferta jest adresowana do osób, które chcą bezpiecznie inwestować w sektorze nieruchomości zapewniającym bardzo konkurencyjne stopy zwrotu. Inwestorzy, którzy staną się właścicielami apartamentów condo będą regularnie w cyklu kwartalnym otrzymywali zysk od zainwestowanego kapitału.

Na ten cel przeznaczonych będzie 50 proc. przychodów osiągniętych z usług noclegowych całego hotelu i podzielonych proporcjonalnie na każdy lokal. Jednocześnie inwestor otrzymuje gwarancję zwrotu rocznie nie mniej niż 5 proc. zainwestowanego kapitału przez okres kolejnych 15 lat. To oznacza, że w tym czasie uzyska zwrot co najmniej 75 proc. ceny netto inwestycji. Dodatkowo to operator hotelowy poniesie koszty konserwacji i napraw wyposażenia apartamentów hotelowych, co czyni inwestycję wygodnym, bezobsługowym biznesem.

- Zdecydowaliśmy się wydłużyć do 15 lat okres, w którym gwarantujemy zwrot ceny netto na poziomie 5 proc. rocznie, ponieważ jesteśmy pewni, że zakup apartamentu condo w Aparthotelu Number One będzie inwestycją dochodową zapewniającą w rzeczywistości inwestorowi jeszcze wyższą rentowność - mówi Mariusz Tuchlin, prezes zarządu firmy Dekpol.

Dodaje, że inwestycja posiada wszystko to, czym kieruje się współczesny turysta wybierając miejsce noclegu podczas podróży: centralne położenie w sąsiedztwie największych atrakcji turystycznych miasta, m.in. ulicy Długiej z Fontanną Neptuna oraz Żurawia, strefę wellness z basenem, saunami, jacuzzi i siłownią, recepcję z całodobową obsługą hotelową i zaplecze gastronomiczne.

- Prowadzimy również rozmowy w sprawie rozbudowy nabrzeża i zbudowania mariny jachtowej przy inwestycji, która zwiększy wartość obiektu – opowiada Mariusz Tuchlin.

Według niego przy bezpiecznych założeniach średnioroczne obłożenie hotelu wyniesie co najmniej 65 proc. - Przy uwzględnieniu konkurencyjnej jak na samo serce Gdańska ceny za nocleg na poziomie 265 zł netto, nabywca apartamentu condo w Aparthotelu Number One może liczyć nawet na 8,7 proc. rocznej stopy zwrotu z ceny netto inwestycji - mówi Mariusz Tuchlin.

Termin oddania obiektu do użytkowania zaplanowano na styczeń 2017 roku. Notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie spółka Dekpol jest deweloperem i generalnym wykonawcą.