Apartamenty Olimpijskie. Metropolitan Investment startuje z nowym akademikiem

Apartamenty Olimpijskie powstaną przy jednej z głównych ulic, łączącej Gdańsk z Sopotem. Jeszcze w czerwcu tego roku ruszą prace na budowie. Ceny lokali zaczynają się od 136 880 zł brutto.

Autor: HouseMarket.pl 05 czerwca 2017 15:26

Na czterech kondygnacjach ma powstać 39 mikroapartamentów z własnymi łazienkami i aneksami kuchennymi. W części wspólnej budynku zaplanowano podziemną halę garażową, portiernię, pomieszczenia gospodarcze i pralnię. Mikroapartamenty o powierzchniach od 11,6 do 18,5 mkw. zaoferują wyjątkową przestrzeń i funkcjonalne rozwiązania. Nowoczesne wyposażenie wnętrz zapewni maksimum wygody, prywatności i bezpieczeństwa.

Inwestycja powstaje przy al. Grunwaldzkiej w Gdańsku, w bezpośrednim sąsiedztwie Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu, hali widowiskowo – sportowej ERGO Arena oraz Uniwersytetu Gdańskiego. Lokalizacja zapewnia nieograniczony dostęp do wszystkich atrakcji Gdańska i wygodny dojazd do plaży i centrum miasta.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Doskonałą komunikację z pozostałą częścią miasta ułatwia kolej miejska położona 300 m od Olimpijskich Apartamentów oraz komunikacja autobusowa i tramwajowa przy ul. Pomorskiej i Bitwy Oliwskiej.

Jak zmaksymalizować zysk?

Atrakcyjna lokalizacja i bezpieczna lokata kapitału gwarantują stopę zwrotu z inwestycji w wysokości min. 7 proc. w skali roku. W celu zmaksymalizowania zysku zespół Metropolitan Investment, wyspecjalizowany w usługach doradztwa biznesowego, pomoże w wyborze odpowiedniego apartamentu i zajmie się wynajmem lokalu, bez konieczności angażowania właściciela. Najem mikropartamentów, oparty na krótkoterminowych i długoterminowych umowach najmu, zapewnia płynność finansową i podnosi rentowność inwestycji. Ceny apartamentów zaczynają się od 136 880 zł brutto.

Dynamicznie rozwijający się sektor rynku

Inwestowanie w nowoczesne akademiki to dynamicznie rozwijający się sektor rynku nieruchomości komercyjnych. Przestrzeń lokali, choć niewielka, zapewnia maksymalny komfort i doskonałą lokatę kapitału. Przy współczesnym, szybkim tempie życia dostęp do bogatej infrastruktury i funkcjonalne rozwiązania architektoniczne to dobra propozycja na zakup pod wynajem.

Oferta prywatnych akademików to produkt dla inwestorów, którzy mają długi horyzont czasowy i szukają wartości we wszystkich parametrach związanych z inwestycją. Inwestowanie w mikroapartamenty jest czytelne i łatwe do zweryfikowania, dlatego niejednokrotnie stanowi ciekawy kierunek dywersyfikacji portfela. Struktura inwestowania zakłada zakup udziałów w spółkach, które realizują poszczególne projekty. Efektywne zarządzanie umożliwia pozycjonowanie nieruchomości w sezonie dzięki współpracy z uczelniami w zakresie pozyskiwania najemców.

Znacznie wyższy standard

W porównaniu do akademików państwowych lub mieszkań na wynajem, prywatne domy studenckie zapewniają przede wszystkim znacznie wyższy standard. Oferta ulepszona jest także o liczne udogodnienia w budynku, takie jak: sieć Wi-Fi, zewnętrzne patio kawowe, pralnię czy miejsca parkingowe dla samochodów i rowerów. Wykończenie inwestycji pod klucz spełnia wszystkie funkcje pełnowymiarowego mieszkania.

Pierwszorzędną rolę odgrywa lokalizacja. Inwestycje, realizowane przez Metropolitan Investment położone są w bezpośrednim sąsiedztwie dużych ośrodków akademickich. Niekiedy znajdując się na terenie kampusu tworzą model atrakcyjny zarówno dla inwestora, jak i najemcy. Ponadto, rozwinięta turystyka miast oferuje dwa źródła dochodu – w roku akademickim poprzez długoterminowe umowy najmu oraz latem poprzez najem dobowy turystom. Premia za lokalizację jest wpisana w cenę za metr kwadratowy, jednak ten zabieg podnosi rentowność inwestycji, a zwrot stopy można szacować na powyżej 10 pro.

– Wiążemy przychody z zarządzania z oczekiwanymi przez inwestorów wynikami inwestycji, ponieważ jesteśmy pewni, że jedyny partnerski model to taki, który jest oparty o success fee – przekonuje Robert Jaś, wiceprezes Metropolitan Investment.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych